RU

9 червня: Розгром Луценка у суді, прокуратури - в Європі

10.06.2011, 11:45
9 червня: Розгром Луценка у суді, прокуратури - в Європі - Фото
160d9a05dc60a26c1546ba8ec3d7c789.jpg

Екс-міністр внутрішніх справ, який видужав і трохи набрав вагу, перейшов у напад, - звинувативши у великому шахрайстві суддю, що розглядає його справу

Приказка свідчить, що найкращим способом захисту є напад. Схоже, саме таку тактику і вибрав на судовому засіданні дев'ятого червня екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який видужав і помітно набрав вагу (на фото).

Політик заявив, що суддя печерського районного суду Києва Сергій Вовк повинен взяти відведення, оскільки у нього є особистий інтерес у його справі. Посилаючись на слова депутата Геннадія Москаля, Луценко нагадав, що проти судді Вовка прокуратура порушувала кримінальну справу, ніби за підроблення і використання підробного рішення суду, викрадення цивільної справи і шахрайське заволодіння ділянкою землі у 70 гектарів. "Скажіть мені, будь ласка, якщо міністр Луценко очолював міністерство, за матеріалами якого проти судді було порушено справу, яка досі невідома, чи закрито, є у нього особистий мотив щодо Луценка? Безумовно, є", - сказав колишній міністр.

Суд відхилив клопотання екс-міністра. У відповідь Луценко подав нове клопотання - про відведення всієї колегії з трьох суддів, які розглядають його справу. Політик пояснив вимоги про відведення тим, що не довіряє складу суду. У свою чергу, представники прокуратури заявили, що підстав для задоволення клопотання про відведення немає: перелік причин для відведення судді прописаний у законодавстві, а Луценко просить відведення суддів тільки через те, що йому не подобаються їхнє рішення. На їхню думку, Луценко намагається затягнути розгляд справи.

У результаті, нове клопотання екс-міністра Феміда також відхилила. Головуючий на засіданні суддя Сергій Вовк пояснив відмову тим, що незгода учасників процесу з рішеннями суду не є причиною для відведення. Судове засідання у справі Луценка продовжилося.

Зрештою, захисники опозиціонера подали клопотання про перерву в розгляді справи Луценка і його колишнього водія Леоніда Приступлюка. яких суд допустив до участі у процесі після початку розгляду справи. Вони аргументували своє клопотання тим, що не можуть ефективно брати участь у процесі, не будучи ознайомленими з матеріалами справи. Спочатку адвокати просили місяць для такого ознайомлення. У свою чергу представники прокуратури проти клопотання не заперечували, зазначивши лише, що це повинні бути розумні терміни. Закінчилося судове засідання тим, що суд оголосив перерву в розгляді справи екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка до 12 годин ранку 20 червня.

Проте, незважаючи на процедурний розгром у суді, ситуація завершилася для Луценка з несподівано приємного боку - його справа ледве чи не вперше викликала серйозний резонанс в Європі. Європейський парламент висловив заклопотаність виборчим правосуддям в Україні. Про це орган заявив у резолюції про ситуацію в Україні "Справа Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду", прийнята на сесії Європарламенту в Страсбурзі. Резолюцію підтримали 37 депутатів Європарламенту, проти - 16, стрималися - 7 депутатів.

Зокрема Європарламент висловив стурбованість зростанням вибіркового переслідування фігур політичної опозиції в Україні, а також застосуванням непропорційних заходів проти них. У резолюції також було підтримано прохання українського омбудсмана Ніни Карпачової до Генеральної прокуратури України розглянути можливість застосування іншого запобіжного заходу щодо Луценка.

Крім того, євродепутати нагадали владі України про те, що принцип колективної відповідальності за рішення уряду не дозволяє переслідувати окремих членів уряду за рішення, прийняті колективно.

У резолюції також зазначено, що розслідування не повинні заважати політичним лідерам брати активну участь у політичному житті країни і у міжнародних зустрічах. "(Європарламент, - ред.) закликає у зв'язку з цим українська влада скасувала заборону на поїздки - як внутрішні, так і закордонні - Тимошенко та іншим ключовим політичним фігурам", - сказано у документі.

Але найголовніше, вродепутати попередили українську владу, що умовою укладення угоди про асоціацію між Україною і ЄС має стати посилення верховенства права в Україні і боротьба з корупцією, яка заслуговує довіру.

Коментуючи резолюцію Європарламенту, соратник Луценка з партії "Народна самооборона" Юрій Гримчак зазначив, що ЄС може ввести санкції проти організаторів політичних репресій в Україні. "Ми на це дуже сподіваємося!", - заявив нардеп.

Теза "А судді хто?!", який червоною ниткою сьогодні проходить в оборонній риториці Луценка, схоже, був вибраний вдало - процес проти політика був дискредитований не тільки в Україні, але й за її межами.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини