RU

І нехай Європа почекає: Тимошенко виявилася невиїзною

26.01.2011, 11:10
І нехай Європа почекає: Тимошенко виявилася невиїзною - Фото
9c74f18d9c0701d92b6a2bd86063aef0.jpg

Намір лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко відвідати Брюссель для участі у зустрічах з керівництвом Європейського Союзу і представниками Європейської народної партії може виявитися нездійсненною мрією

Намір лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко відвідати Брюссель для участі у зустрічах з керівництвом Європейського Союзу, а також Європейської народної партії може виявитися нездійсненною мрією. Вчора Генеральна прокуратура відмовила "Леді Ю" у задоволенні її клопотання про можливості виїзду за межі України.

Лідер "Батьківщини" отримала запрошення у Брюссель ще у грудні минулого року. У запрошенні, зокрема, зазначено: "Ми запрошуємо Вас відвідати Брюссель у січні для зустрічі з провідними європейськими політиками і для координації спільних дій щодо підтримки демократії в Україні".

Сама Ю.Тимошенко ні хвилини не сумнівалася у тому, що поїде у Брюссель після Нового року, незважаючи на порушену щодо неї кримінальну справу. "У мене запрошення у Брюссель на початок лютого. Я обов'язково подам відповідні документи прокуратурі і впевнена, що я поїду в Брюссель для того, щоб співпрацювати з нашими колегами в Європейському Союзі, для того, щоб Україну ще і не викреслили, не дай бог, з переліку країн, що мають європейську перспективу", - заявляла опозиційний політик.

Крім того, вже на початку січня Ю.Тимошенко під час зустрічі з Єврокомісаром з питань розширення і європейської політики сусідства Штефаном Фюле дала зрозуміти, що в її планах, що стосуються візиту в Євросоюз, нічого не змінилося.

До того ж під час зустрічі Ю.Тимошенко зазначила, що її хвилює, щоб той час, коли вона перебуває в опозиції, не була загублена для справжньої європейської інтеграції України. "У мене вистачить політичної волі і внутрішньої свободи для того, щоб зробити Україну більш демократичною і більш європейською, а наших громадян - більш вільними і багатими", - запевнила Ю.Тимошенко, домовившись з Ш.Фюле найближчим часом провести зустріч у Брюсселі.

Однак чим ближче час до анонсованої поїздки, тим, очевидно, складніше буде Ю. Тимошенко "вирватися" за кордон. Як заявила вчора сама Ю.Тимошенко: "На моє клопотання щодо того, щоб вони мене відпустили у Брюссель на робочі зустрічі з керівництвом Європейського Союзу, з керівництвом ЄНП я отримала відмову".

За словами Ю.Тимошенко, слідчі мотивували заборону відсутністю перекладу запрошення в Брюссель на українську мову. "Я думаю, я зроблю ще одне клопотання, перекладу всіх запрошень. Як вони кажуть, їх завірити треба нотаріально, хоч їм досить відкрити засоби масової інформації і прочитати, що таке запрошення є, що воно прозвучало публічно, його ніхто не приховує", - сказала вона.

"Те, що Генпрокурор Пшонка відмовив мені у поїздці в Брюссель, це ще одна ознака якогось дивного страху, яка є у Януковича і який переходить, як заразлива хвороба, на всіх його підлеглих. Страх, що світ знатиме про те, що відбувається в Україні, страх того, що він втрачає свою владу і страх відповідати за все, що він зараз робить", - зазначила Ю.Тимошенко.

Сумнівно, щоб лідер "Батьківщини" розраховувала на дієвість ще одного клопотання. З іншого боку неясно, яким чином Ю.Тимошенко розраховує потрапити у Брюссель, у разі остаточної відмови в задоволенні клопотання. У будь-якому випадку, як би не вирішилося це питання, у Ю.Тимошенко буде зайвий мотив заявити Європі про політичне переслідування опозиції.

Юлія Тимошенко: біографія та добірка новин>>>
"Справа Тимошенко": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини