RU

Януковича закликали захистити Біличанський ліс і активістів видео

25.09.2012, 13:04
Фото: Наталія Тарасовська, ЛігаБізнесІнформ
Під Адміністрацією президента України відбулася акція проти "бандитських погроз" захисникам Біличанського лісу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, кілька днів тому журналістка СТБ, депутат селищної ради смт. Коцюбинське Ірина Федорів розповіла про погрози їй і її сім'ї через її діяльність із захисту Біличанського лісу. За цим фактом прокуратура вже порушила кримінальну справу. Справу порушено за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 129 Кримінального кодексу України (погроза вбивством).

Як розповіла на сьогоднішній акції журналістка СТБ Ольга Червакова, зараз Федорів з дитиною змушена переховуватися, телеканал виділив їй охорону. "Оцінивши ситуацію, канал вирішив, що загрози її життю і здоров'ю, а також безпеки її сім'ї - абсолютно реальні. Скільки триватимуть заходи безпеки, поки невідомо", - сказала Червакова.

Екологи, журналісти, громадські активісти зібралися на вулиці Банковій та передали президенту України близько 10 тисяч підписів під зверненням за створення на цій території Національного природного парку. На їхню думку, Янукович одним своїм указом може зупинити подальші незаконні зазіхання на територію лісу і, тим самим, захистити активістів від переслідувань.

Як стало відомо, прокуратура Києва заявила в суд 15 позовів про скасування рішення Гостомельської селищної ради про надання у власність фізичним особам земельних ділянок в Біличанському лісі Святошинського лісопаркового господарства. Святошинським районним судом уже задоволено три позови прокуратури, а розгляд інших розпочнеться з 27 вересня.

Нагадаємо, боротьба за Біличанський ліс велася з 2008 року. У лісі йшла вирубка дерев, частина лісу була передана приватним структурам під забудову - незаконно. Лише в кінці червня за рішенням суду Біличанський ліс повернули у власність Києва.

Комментарі

Останні новини