RU
19.04.2016, 15:36

Під Кабміном і Верховною Радою - великий мітинг вчених: фото

Фото - Андрій Гудзенко, ЛІГА.net

Сьогодні в центрі Києва проходить акція протесту вчених, які вимагають виділити кошти для Національної академії наук України (НАНУ) та галузевих академій наук.

У профспілці працівників НАНУ  повідомили, що фінансування національних академій наук у держбюджеті на 2016 рік скорочено на 19%.

"Це жалюгідне фінансування не покриває виплати навіть на заробітну плату і її індексацію, не кажучи вже про оплату комунальних послуг та енергоносіїв, утримання і розвиток матеріально-технічної бази, проведення перспективних наукових досліджень, в тому числі спрямованих на забезпечення обороноздатності і національної безпеки країни", - йдеться в рішенні профспілки.

Також наголошується, що в нинішніх умовах стрімко скорочується чисельність вчених і прискорюється відтік талановитої молоді.

"Сьогодні Україна за кількістю вчених на тисячу зайнятого населення в 5-6 разів програє країнам ЄС і скорочується до рівня Молдови або Албанії. І це в той час, коли, за даними ЮНЕСКО, чисельність наукових співробітників в світі збільшилася на 20% за останні п'ять років", - додали в організації.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Відправити:
Теги:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне