RU
07.05.2013, 16:21

Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"

Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"Нові каштани на Хрещатику: червоні Бріоті виявилися "підробкою"
Поряд з стійкими до негативних умов навколишнього середовища червоними каштанами Бріоті, на головній вулиці столиці висадили звичайні кінські каштани білого кольору, що мають схильність до ураження каштановою міллю. За словами екологів, деякі з них навряд чи доживуть до кінця літа.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Національного екологічного центру України (НЕЦУ), у порівнянні з каштанами, урочисто висадженими на початку квітня за участю перших осіб міста, каштани сорту Бріоті мають червоні квіти і листя іншої форми. При цьому деякі каштани, висаджені на Хрещатику, зацвіли звичайними білими свічками і мають семичастні листя - характерна ознака білого кінського каштана.

"На відміну від червоних каштанів Бріоті, які дійсно практично не уражаються міллю і добре переносять загазованість і засоленість міських вулиць... звичайні білі каштани на узбіччях великих вулиць дуже швидко гинуть. Про це ж свідчить стан каштанів, які нещодавно посадили на Хрещатику: вони вже почали всихати і деякі з них навряд чи доживуть навіть до кінця літа", - пояснює експерт НЕЦУ Олександр Соколенко.

З проханням розслідувати закупівлю "підроблених" каштанів екологи звернулися до Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, раніше прес-служба КМДА анонсувала, що до кінця квітня на Хрещатику висадять 289 мясокрасного каштанів Бріоті, у тому числі 115 подарованих спонсором. Вартість висадки одного каштана становить 5400 грн. - ця сума включає всі супутні витрати (доставку, підготовку грунту, роботи з висадки). Фахівці стверджують, що Бріоті - представники самого витривалого сорти каштанів у світі: вони не бояться молі і стійкі до захворювань.

Всохлі кінські каштани спиляли на Хрещатику минулої весни, висадивши на їх місці липи. Влада мотивували рішення тим, що липи стійкіші до шкідників і хвороб. Тим не менш, липи гинули так само, як і каштани - через потрапляння в грунт великої кількості солі і загазованості повітря.

З питань придбання фотографій з цього та інших заходів для використання в ЗМІ звертайтеся до Відділу продажів ІА ЛІГАБізнесІнформ

Фото: Олександр ПЕРЕВОЗНИК
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне