RU
27.02.2015, 17:57

На Поштовій площі в Києві виявлено залишки стародавнього міста

На Поштовій площі в Києві виявлено залишки стародавнього містаНа Поштовій площі в Києві виявлено залишки стародавнього містаНа Поштовій площі в Києві виявлено залишки стародавнього містаНа Поштовій площі в Києві виявлено залишки стародавнього містаНа Поштовій площі в Києві виявлено залишки стародавнього містаНа Поштовій площі в Києві виявлено залишки стародавнього містаНа Поштовій площі в Києві виявлено залишки стародавнього міста

На Поштовій площі в Києві, де планується звести торговий центр, на глибині 7 метрів археологи виявили частину вулиці середньовічного Києва та фрагменти будівель: кілька вінців зрубу і частокіл. Артефакти відносяться приблизно до ХІ-ХІІІ століть, тобто часів Київської Русі. Будівництво на цьому місці буде призупинено, - повідомив мер столиці Віталій Кличко на своїй сторінці в Facebook.

Залишки будівель знаходяться у відносно непоганому стані - вони збереглися під товстим шаром грунту. Над цим місцем в XVII-XVIII століттях була міська пристань. Не виключено, що поруч під шаром землі знаходяться залишки інших будинків.

Археологи вважають цю знахідку сенсацією, яка може змінити наявні уявлення про Київ того часу. Адже раніше вважалося, що місто закінчувався в районі вулиці Боричів узвіз, і ніхто не очікував знайти на Поштовій площі зруби часів Київської Русі. Тут цілий господарський комплекс - паркани і зруб, схоже, що на цьому місці знаходилася садиба.

Крім того, під час розкопок знайшли хрестик і дерев'яний жіночий гребінь, зроблений з мореного дуба.

"Я дав вказівку зупинити всі будівельні роботи, які можуть пошкодити виявлені артефакти, і в найближчі дні, із залученням фахівців, ми знайдемо оптимальне рішення для збереження археологічної знахідки... Однозначно, ця унікальна знахідка повинна бути збережена", - повідомив Кличко.

Проектом реконструкції Поштової площі на ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом передбачено будівництво торгового центру. Відповідно до законодавства, на цьому місці перед початком будівництва проводяться археологічні роботи.

Фото - сторінка Віталія Кличка в Facebook

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги:
Популярне