Київські надії ціною у 2,2 млрд

Київські надії ціною у 2,2 млрд

советник мэра Киева
12.11.2019, 15:58

Міністерство фінансів України планує вкрасти у Києва 2,2 млрд грн у 2020 році. Що трапилося?

Чому я кажу, що хочуть саме вкрасти? Тому що вкрасти - поміняти правила гри в процесі гри ... Змінювати правила в процесі бюджетного року наприкінці року інакше, як злодійством, назвати не можна.

Згідно зі змінами до державного бюджету України 2019 року, у Києва забирають можливість взаємозаліку, вилучаючи таким чином у 2020 році 2,2 млрд грн у киян на користь Центрального бюджету. Так само Міністерство фінансів не планує виділяти Києву субвенції на інфраструктурні проекти. Простіше кажучи, столиця України знову залишилася один на один з реалізацією своїх великих інфраструктурних проектів. І, якщо минулі роки Київ отримував можливість взаємозаліку за боргами 2000-х років перед державою, то в зміненому бюджеті на 2019 рік таку можливість виключили.

Історія питання: Києву, як і іншим містам України, вкрай необхідно розвивати великі інфраструктурні проекти. Але столиці, на відміну від інших обласних центрів, на це не виділяються субвенції з держбюджету. Офіційна причина - недостатня кількість грошей. У той же час, у Києва ще з 2000-х є сформований борг перед держбюджетом. З огляду на ситуацію, що склалася, в 2016 році Київ зі свого боку запропонував її вирішити наступним чином - замінити пряме фінансове асигнування наступною формулою: розраховується сума боргу, яку Київ зобов'язаний сплатити до держбюджету в наступному році, і сума, яку столиця планує виділити на інфраструктурні проекти. На цю суму Києву дозволяється фінансувати проекти зі свого бюджету, отримавши в підсумку взаємозалік за боргами. Простіше кажучи - Києву дозволяють витрачати гроші з бюджету столиці, прощаючи на цю суму борг перед держбюджетом на наступний рік. У бюджеті-2019 на реалізацію інфраструктурних проектів у Києві було закладено 3,6 млрд грн. Серед іншого - на будівництво метро на Виноградар, Подільсько-Воскресенського моста, колекторів, та іншого. Станом на вересень 2019 року, в рамках взаємозаліку, Київ витратив на реалізацію цих проектів більше 2 млрд грн. Але, Кабмін і парламент несподівано вирішили внести зміни в бюджет-2019 і викреслили з раніше передбачених Києву 3,6 млрд взаємозаліку 2,2 млрд грн.


Мінфін планує вилучити ці 2,2 млрд грн із міського бюджету Києва до держбюджету вже у вересні 2020 року, фактично зменшуючи бюджет розвитку міста. Це гроші, які могли витратити на будівництво мостів, доріг, садків, шкіл.

Мінфін користується можливістю виключення взаємозаліку в змінах бюджету за 2019 рік, що є абсолютно аморальним кроком  відносно киян, тому і називаю це крадіжкою.

Де тут справедливість від міністра фінансів?! Її немає. Міністр забула про те, що:

1. Київ виконує функцію столиці і за це не отримує жодної гривні.
2. У киян вилучають 60% ПДФО до центрального бюджету замість 40%, які вилучаються в інших міст. За нашими розрахунками 20% ПДФО - це 5-7 млрд грн.
3. Київ здає в оренду велику кількість свого майна державі за одну гривню і недоотримує до 1 млрд грн.

Дивно, наскільки погана пам'ять у міністра фінансів. Мабуть, киянам варто про це нагадати пані Маркаровій.

Читайте матеріал російською: Киевские надежды ценой в 2,2 млрд

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
Статті, що публікуються в розділі "Думки", відображають точку зору автора і можуть не збігатися з позицією редакції LIGA.net

Коментарі

Останні новини