RU

Звільнено чергового директора київського музею

06.04.2012, 10:56
Звільнено чергового директора київського музею - Фото
Національний художній музей
5 квітня міністр культури Михайло Кулиняк підписав наказ про звільнення Анатолія Мельника з посади генерального директора Національного художнього музею України за угодою сторін.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Мінкультури, рішення прийнято після повторного вивчення ситуації в музеї ситуації. "Екс-директором Анатолієм Мельником не було вжито заходів щодо виправлення недоліків, виявлених комісією Міністерства культури, яка в січні цього року заслуховувала звіти про фінансову-господарську діяльність установ, які знаходяться в сфері управління Мінкультури", - йдеться в повідомленні.

Одне із зауважень музею стосувалося того, що протягом останніх трьох років він не виконує основні планові показники. "Зокрема, в 2011 році план за кількістю відвідувачів був виконаний на 69,2%. Ці показники є найнижчими в Києві. На сьогоднішній день вони так і не змінилися", - пояснюють у міністерстві.

Ще однією причиною звільнення називають те, що багато експонованих ікон були пошкоджені й вимагали консервації або реставрації, про що свідчила березнева перевірка ікон фахівцями міністерства та Національного науково-дослідного реставраційного центру.

У зв'язку зі звільненням Мельника Мінкультури оголосило конкурс на заміщення посади гендиректора Національного художнього музею. Для пошуку кандидатів міністерством створена спецкомісія, яку очолює заступник міністра культури Тимофій Кохан.

Нагадаємо, в 2012 році в Києві вже звільнили ряд керівників музеїв, зокрема, директора музею Пирогово, директора заповідника Софія Київська та керівника заповідника Києво-Печерська лавра та ін. Місця більшості звільнених директорів зайняли люди без профільної освіти. Мінкультури пояснило це тим, що керівниками музеїв і заповідників повинні бути хорошими менеджерами, а профільний досвід роботи зовсім не обов'язковий.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини