Зоозахисники просять киян не замуровувати котів в підвалах

31.01.2017, 15:21
Зоозахисники просять киян не замуровувати котів в підвалах - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine
У зв'язку зі збільшенням кількості випадків замуровування котів в підвальних приміщеннях житлових будинків, зоозахисні організації склали пам'ятку для киян, яка дозволить зберегти життя тваринам.

"Часто в Києві відбуваються такі випадки, коли, утеплюючи на зиму будинки, ЖЕКи чи правління ОСББ повністю замуровують всі вікна підвалів, не залишаючи жодного отвору. Від цього дуже страждають вуличні коти, для яких підвал - це єдине місце, де вони можуть сховатися від небезпеки, погрітися. На жаль, кішок часто замуровують заживо в підвалах, також виганяють, труять або вивозять", - кажуть зоозахисники.

Волонтери радять при утепленні підвальних вікон залишити один-два невеликих отвори в звичних для кішок місцях або зробити спеціальні дверцята для входу-виходу котів. На теплоефективності будинку це особливо не позначиться, зате забезпечить необхідну вентиляцію і зменшить кількість гризунів і підвальних бліх в підвалі.

Тим, хто сумнівається в порядності кішок, зоозахисники повідомляють, що кішки не ходять в туалет там, де живуть. Також коти не заносять у підвал підвальних бліх. Підвальні блохи з'являються і розмножуються через таких сприятливих умов як вологість і вогкість в підвалі, відсутність вентиляції і сонячного світла, наявність щурів, мишей і бруду.

На сайті Київради також створена петиція з вимогою визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, на горищах і в інших місцях їх постійного перебування і знищувати гризунів. Зоозахисники нагадують, що тварини відчувають страх, біль, холод і голод так само, як і люди.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина