RU

"Золоті ворота" знову реставрують

27.04.2009, 14:59

"Золоті ворота" у Києві знову "прикрасили" будівельні риштування.

Проте, за інформацією "Газети по-київськи", фахівці запевняють, що нічого страшного у цьому немає: стіни "Золотих воріт", зроблені із мореного дуба, всихаються. "Дуб дає усадку до 20%, - пояснює заступник директора заповідника "Софія Київська", до складу якого входять Ворота, Вадим Кириленко. - З'являються щілини, бруси зсуваються. Такий процес триває протягом 2-3 років, і абсолютно нормальний, їх треба періодично направляти на свої місця. Так що зараз ведуться регламентні роботи. На центральній частині вони вже закінчені, залишилися тільки бічні стіни".

Остаточно "заспокоїтися" дуб має до 2010 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що столичні "Золоті ворота" почали руйнуватися.

Музей "Золоті ворота" було відкрито після реконструкції наприкінці 2007 року.

Орієнтовна вартість його реставрації становить 6 млн.грн. У 2007 році на ці цілі з міського бюджету "Софії Київської" перераховано 2 млн.грн. Усього позаминулого року на реставрацію музею Кабмін виділив 4 млн. 153 тис.грн.

Золоті ворота - історичний в'їзд в Київ, головні, тріумфальні коміра древнього Києва. Свою назву отримали від Золотих воріт Константинополя, що виконували аналогічні функції. Золоті ворота були одними із трьох великих міських воріт, споруджених за Ярославова Мудрого. Будівництво воріт разом з Софійським собором згадується в літописі під 1037 роком. У 1982, до 1500-річчя Києва, Золоті ворота було повністю реконструйовано, незважаючи на те, що не збереглося достовірних зображень або планів того, як вони виглядали в давнину. Пам'ятник входить до складу Національного заповідника "Софія Київська", а також до списку пам'ятників ЮНЕСКО.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини