RU

Захист Гостиного двору: в ​​Раді проведуть слухання

29.12.2012, 12:06
Захист Гостиного двору: в ​​Раді проведуть слухання - Фото
aeb2b02741e3c3126222caa91daa0c30.jpg
10 січня 2013 року у Верховній Раді відбудуться комітетські слухання щодо захисту Гостиного двору, охоронних зон Софії Київської, Києво-Печерської Лаври, Десятинної Церкви та інших об'єктів культурної спадщини. Про це заявив голова комітету з питань культури і духовності В'ячеслав Кириленко.

Як повідомляє прес-служба партії За Україну, яку очолює Кириленко, у комітетських слуханнях візьмуть участь громадські активісти, депутати, а також представники влади, від позиції яких залежить збереження Гостиного двору та інших пам'яток - голова КМДА Олександр Попов і міністр культури (ще не призначений , - ред.).

На слуханнях повинні прояснитися підстави для вилучення Гостиного двору з Державного реєстру нерухомих пам'яток і механізм повернення Гостиного двору в державну власність.

Окремо обговорюватиметься питання про введення додаткових законодавчих заборон на вилучення культурних пам'яток з державної власності, яке "останнім часом набуло в Україні загрозливих масштабів".

Нагадаємо, Київрада 20 вересня 2012 року  виділила ПАТ Укрреставрація земельну ділянку площею 1,02 га (земля під Гостиним двором в Подільському районі) у п'ятирічну оренду для реконструкції об'єкту під торгівельно-офісний центр.

3 серпня президент Віктор Янукович підписав закон, який передбачає виключення Гостиного двору з переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Перед цим уряд виключив будівлю зі списку пам'ятників архітектури - об'єктів, що перебувають під охороною держави.

У грудні 2012 року в Гостиному дворі поновилися зіткнення представників забудовника та активістів, які виступають проти реконструкції. Днями стало відомо, що забудовник пішов на мирову з активістами, пообіцявши в майбутньому впускати киян в Гостинний двір для проведення культурних заходів. Укрреставрація запевнила, що не буде змінювати зовнішній вигляд будинку і упорядкує прилеглу до об'єкта сквер ім. Сагайдачного. У вівторок, 25 грудня, активісти повідомили, що будівля повністю звільнена від рейдерів і її вже наряджають до Нового року.

Досьє на В'ячеслава Кириленка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини