RU

З київських свердловин нелегально викачали озеро прісної води

22.01.2013, 17:37
З київських свердловин нелегально викачали озеро прісної води - Фото
28edff637b2ed0cd9d7994bc6b8bf04a.jpg
Прокуратура Солом'янського району столиці порушила кримінальну справу відносно посадових осіб ПАТ Домобудівний комбінат №3, які звинувачуються в самовільному видобутку з артезіанських свердловин цілого озера прісної води вартістю майже мільйон гривень.

Як повідомили  ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі прокуратури, підозрюваним інкримінується ч.2 ст.240 (порушення правил охорони або використання надр) та ч.2 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

На території комбінату (проспект Відрадний, 103), що спеціалізується на виробництві залізобетонних і бетонних конструкцій, розташовані дві артезіанські свердловини глибиною понад 300 метрів, які експлуатують юрський (найглибший) водоносний горизонт.

Встановлено, що компанія перевищила термін дії дозволу на спеціальне водокористування, який був даний до 30 листопада 2011 року. Протягом шести місяців комбінат самовільно добув для технологічних потреб майже 22 тис. кубометрів прісної води. За розрахунками Державної екологічної інспекції в м. Києві, розмір нанесеного збитку від нелегального водокористування становить майже 1 млн. грн.

Відзначимо, згідно з законодавством прісні підземні води входять в групу корисних копалин загальнодержавного значення і відносяться до надр. Надра надаються у користування для видобування підземних вод з дозволу Державного комітету по геології і використанню надр за погодженням з Міністерством екології та природних ресурсів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини