RU

Влада Києва жалкує, що Skype придумали не кияни

13.11.2012, 14:18
Влада Києва жалкує, що Skype придумали не кияни - Фото
Руслан Крамаренко (фото - ЛІГАБізнесІнформ)
Якби програму Skype придумали не в Естонії, а в Києві, то при її продажу бюджет української столиці отримав би не менше $575 млн. податку на прибуток тільки від договору продажу. Про це заявив заступник голови Київської міськадміністрації Руслан Крамаренко під час круглого столу з представниками провідних українських бізнес-інкубаторів в рамках інноваційного форуму Kyiv City Open Doors, повідомляє прес-служба КМДА.

"Програма Skype була розроблена фінським підприємцем. Ця подія показала естонцям, що вони можуть створювати програмне забезпечення, здатне конкурувати на міжнародному рівні. Skype продали за $2,5 млрд., одночасно позначивши Естонію на IT-карті. А якби Skype створили не в Естонії , а в Києві, то бюджет отримав би $575 млн. податку на прибуток тільки від угоди продажу, а українська молодь зрозуміла б, що може досягти успіху. У нас є такі приклади - це український стартап Viewdle, який минулого місяця придбала компанія Google" , - розповів Крамаренко.

Чиновник додав, що необхідно створити міжнародну комерційну мережу для продажу місцевого досвіду, компаній і стартапів на головних ринках світу - в США, Європі, Росії та Азії. "Для цього необхідно систематично запрошувати IT-делегації в Україну з метою ознайомлення з місцевими компаніями ... Якщо такі візити будуть регулярними, а ми так і плануємо, вже за пару років зарубіжний венчурний капітал буде інвестувати в українські стартапи. Але для цього потрібно, щоб таких стартапів було багато", - зазначив він.

"Сьогодні українські IT-фахівці переважно працюють на аутсорсингу, надаючи послуги з розробки програмного забезпечення іншим юридичним особам, необов'язково українським. Для якісного ж розвитку галузі, я вважаю, що міжнародні компанії повинні приходити сюди. Нам потрібно відкривати R&D офіси, коли замовник і виконавець є де-факто однією компанією. Коли американська компанія відкриває офіс в Києві і буде вести тут розробку для своїх потреб, це буде вже зовсім інший рівень фахівців ", - підкреслив Крамаренко.

Досьє на Руслана Крамаренка
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини