RU

Вибори мера Києва можуть провести 28 жовтня

01.02.2012, 15:33
Вибори мера Києва можуть провести 28 жовтня - Фото
f94fe24a94a8d56f223690dff6524600.jpg
Представники опозиції зареєстрували у Верховній Раді України законопроект щодо проведення 28 жовтня чергових виборів київського міського голови і депутатів міськради. У парламентській більшості цю ініціативу назвали здоровою, не виключивши, що підтримають документ. Тим часом у Центральній виборчій комісії заявляють, що повноваження депутатів Київради VI скликання закінчуються тільки в 2013 році. Про це пише газета Комерсант-Україна у статті "Депутатів женуть на вибори".

Журналісти зазначають, що законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів у Києві" підготував і вніс до парламенту Юрій Одарченко (фракція БЮТ). Він запропонував провести чергові вибори мера Києва і депутатів Київради 28 жовтня - в один день із парламентськими виборами.

Слід зазначити, що дата проведення чергових виборів у Києві поки залишається відкритою. Як відомо, мер Києва Леонід Черновецький та депутати Київської міської ради VI скликання обрані на позачергових виборах у травні 2008 року. Згідно чинної тоді Конституції в редакції 2004 року, мер обирався на чотири роки, а депутати міської ради - на п'ять років. Між тим, згідно з Конституцією, яка вступила в силу 30 вересня 2010 року, термін повноважень міських голів та депутатів місцевих рад становить п'ять років. Депутатів поставив у безвихідь Конституційний суд, відмовившись у вересні 2011 року відкривати провадження у справі про дату чергових місцевих виборів в Києві у зв'язку з "не підвідомчістю Конституційному суду цього питання".

Одарченко пояснив, що його законопроект обумовлений "економічною доцільністю". "Було б вигідно провести чергові вибори в Києві одночасно з виборами в Раду, в жовтні 2012 року, - сказано в пояснювальній записці до документа. - Це допоможе істотно заощадити кошти, оскільки окружні виборчі комісії будуть займатися організацією виборів, використовуючи одні й ті самі приміщення і транспорт".

У той же час заступник глави ЦВК Андрій Магера вважає, що одночасно вибори мера Києва і депутатів Київської міськради проводити не можна: "Термін повноважень київського міського голови закінчується в 2012 році, а депутатів Київради - в 2013 році. Яка це буде конкретно дата? Приймати таке рішення - це виключно прерогатива парламенту".

У Партії регіонів не виключають, що підтримають законопроект представника опозиції. "Ініціатива-то здорова - вибори в Києві проводити все одно доведеться, а прийняття цього документа дозволить заощадити кошти державного бюджету. Думаю, наша фракція може його підтримати", - заявив заступник глави парламентського комітету з державного будівництва і місцевого самоврядування Олександр Черноморов.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини