В Києві встановили меморіальну дошку лідеру ОУН Коновальцю

22.01.2017, 15:55
В Києві встановили меморіальну дошку лідеру ОУН Коновальцю - Фото
abdef9f918039fc68781ae2288d7090e.jpg

В Києві відкрили меморіальну дошку командиру Січових стрільців та провіднику ОУН Євгену Коновальцю. Меморіальну дошку встановлено на вулиці Січових стрільців, на будинку в якому 1918 року розміщувалися касарні Січових стрільців, Как повідомляє кореспондент ЛІГА.net.

"Сьогодні ми відзначаємо дві важливі дати. 22 січня 1918 року було проголошено незалежність України. 22 січня 1919 року було проголошено аки злуки, який об'єднав Українську народну республику і Західноукраїнську народну республику. До обидвох цих подій безпосередньо причетний полковник Євген Коновалець", - сказав в своєму виступі голова інституту Національної пам'яті Володимир В'ятрович.

В коментарі ЛІГА.net В'ятрович зазначив, що тим громадянам України, які досі асоціюють Коновальця з ворогом, він радив би "читати, читати і ще раз читати".

"Євген Коновалець одна из ключових постатей в українській історії ХХ століття. І не випадково є символом боротьби за незалежність. Він той, хто розумів необхідність створення збройних сил ще в той час, коли це питання політики вищого рангу тільки дискутували. Він один з тих, хто провів справді ефективну антитерористичну операцію тут, в Києві, в січні 1918 року, врятувавши Київ від більшовицького заколоту. Він один з тих, хто суттєво вплинув на наступне покоління борців 40-50 років ХХ сторіччя", - пояснив він.

В Києві встановили меморіальну дошку лідеру ОУН Коновальцю

За словами В'ятровича, немає нічого дивного в тому, що про таку людину в радянські часи або не говорили нічого, або зводили наклепи. "Очевидно, що для радянської та сучасної російської історіографії і пропаганди він є абсолютним антигероєм. Але ми бачимо, як легко ця пропаганда робить з наших сучасників таких антигероїв. Мені здається, що для тих людей, яки досі бояться Коновальця, посилаючись на ці радянські чи російські міфи, це навпаки має бути підставою для того, щоб замислитися і прочитати щось про Коновальця. Тим більше, що матеріалу вже є багато", - додав він.

В Києві встановили меморіальну дошку лідеру ОУН Коновальцю

Євген Коновалець народився 14 червня 1981 р в селі Зашків на Львівщині. Був одним з засновників формації Січових стрільців в 1918 р., та одним з засновників Організації українських націоналістів в 1929 р. Вбитий 23 травня 1938 року в Роттердамі кремлівським агентом Павлом Судоплатовим. З 1941 року 23 травня в Україні відзначається День героїв.

22 січня, в день проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю