RU

У центрі Києва 25 травня планується гей-парад

30.04.2013, 10:57
У центрі Києва 25 травня планується гей-парад - Фото
Фото: ЕРА
Організаційний комітет КиївПрайд-2013 оголосив про рішення провести 25 травня в центрі Києва перший Марш рівності з вимогами забезпечити рівні права і можливості для громадян України, які належать до ЛГБТ-спільноти (лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів).

Як повідомляють організатори заходу, на відміну від багатьох європейських гей-парадів - публічних заходів у розважально-карнавальному стилі, запланований марш рівності є, перш за все, правозахисним заходом з вимогою забезпечити право на самовираження і мирні зібрання для всіх членів суспільства.

"Згідно з українською Конституцією та європейської Конвенції про захист прав людини та основних свобод, уряд України зобов'язаний захищати основні права і свободи всіх українських громадян. На жаль, уряд досі не довів, що він готовий захищати права ЛГБТ. Мета нашого маршу полягає у висвітленні цієї проблеми і заклику до змін у політиці", - заявляють організатори Київ-Прайд-2013.

Правозахисний рух Amnesty International, що виразив підтримку проведенню гей-параду, закликав українську владу гарантувати адекватний захист маршу з боку міліції. "Обов'язки України щодо захисту свободи самовираження є значно ширше, ніж просто дозволити маршу відбутися десь у Києві. Влада повинна ретельно спланувати власні дії, щоб гарантувати безпеку демонстрантів, яким повинна бути надана можливість пройти маршем в центральній частині міста, щоб їх голос був почутий", - сказала директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур. За її словами, право на свободу вираження думок і мирних зібрань не є реалізованим, якщо марш проходить у віддаленому місці, де демонстрантів не можна ні побачити, ні почути.

Нагадаємо, минулого року прайд-марш у Києві був скасований після того, як міська влада запропонувала організаторам провести ходу у віддаленому від центру місці на березі Дніпра, не забезпечивши, на думку демонстрантів, адекватного захисту з боку міліції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини