RU

У столиці будуть проходити вибори лікарів

10.09.2012, 10:42
У столиці будуть проходити вибори лікарів - Фото
Фото: segodnya.ua
Кияни обговорюють чергове нововведення в лікарнях: всіх городян закликають прийти в поліклініку, щоб самостійно вибрати собі лікаря.

Як пише Сегодня, оголошення про необхідність зареєструватися в поліклініках "згідно із Законом України "Про порядок проведення реформи системи охорони здоров'я" з'явилися майже на кожному будинку. Лікарі, немов політики на виборах, агітують киян записатися саме до них, обіцяючи видавати лікарняні листи без огляду і консультувати навіть вночі. Зрозуміти лікарів можна: за кожного пацієнта будуть доплачувати.

Оголошення викликають у жителів здивування, деякі припускають, що незареєстрованим доведеться платити штраф. "Я подзвонила в поліклініку. А мені сказали, що це обов'язково. І взагалі потрібно буде платити штраф за неявку", - розповіла киянка, яка проживає на вул. Ернста.

Чиновники заспокоюють: процедура - всього лише частина медреформи, за якою кожен пацієнт або вся його родина будуть закріплені за одним конкретним доктором. "Це, так би мовити, вибори лікарів. Вони проходять до кінця вересня, але за неявку "виборця" ніхто штрафувати не буде. Якщо пацієнти з якоїсь причини не зможуть записатися до лікаря, вони залишаться у своїх дільничних, заяву зможуть написати пізніше" , - пояснив начальник Дніпровського районного Головного управління Міністерства охорони здоров'я в м. Києві Даніель Карабаєв.

Вибори лікарів будуть проходити раз на рік. В залежності від того, скільки пацієнтів запишеться у одного лікаря, йому знизять або, навпаки, підвищать зарплату. Щоб сімейний лікар отримав свою ставку (приблизно 6 тис. грн.), за ним має бути закріплено 1,5 тис. пацієнтів, за дільничним лікарем - 1,8 тис. пацієнтів. Якщо до лікаря записалося більше пацієнтів, він отримає більше, якщо менше - зарплату уріжуть.

Деякі лікарі вже почали "передвиборчу агітацію". "У нас є один терапевт, який ніколи не давав номер мобільного пацієнтам, а тепер сам телефонує своїм хворим, цікавиться їхнім станом здоров'я і обіцяє консультувати навіть вночі", - зізнається терапевт однієї з поліклінік Шевченківського району. "Я чула, що деякі лікарі обіцяють людям лікарняні листи без огляду", - додає терапевт з поліклініки Солом'янського району.

У столичному главку МОЗ планують, що скоро пацієнти зможуть вибирати лікарів, попередньо ознайомившись з їх досьє і фото - інформацію про лікарів будуть вивішувати в поліклініках.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини