RU

У слона з Київського зоопарку з'явилася психічна хвороба

09.07.2013, 10:17
У слона з Київського зоопарку з'явилася психічна хвороба - Фото
Хорасу потрібні або самки, або людська турбота (фото - vesti.ua)
Слоненя Хорас, який прожив у Київському зоопарку трохи більше року, захворів стереотипією. Тварина годинами дивиться в одну точку, переступаючи з ноги на ногу, і треться головою об прути вольєра. Про це працівники зоопарку (анонімно) і зоозахисники написали в листі голові КМДА, пише видання vesti.ua.

Автори листа обурені тим, що страждають і інші мешканці звіринця. "У зоопарку тепер не заповідник, а суцільна комерція. Санітарний день для тварин, який завжди був по понеділках, скасували, при цьому грошей на звірів не стало йти більше. Ось вам приклад: жирафам не завозять мюслі, без яких ще в 2011 році тварина сильно хворіла і мало не загинула, а озеро з пеліканами настільки брудне, що від нього на кілька метрів чутно сморід. На слоненя, якого рік тому нам подарував екс-мер Олександр Омельченко, боляче дивитися. Воно годинами переминається з ноги на ногу і треться головою об прути вольєра. Точно також кілька років тому вела себе тут ведмедиця, яка у результаті дотерла голову до черепа і загинула", - розповіла активістка Тетяна Андріїшина.

У прес-службі КМДА повідомили, що лист отримали і інформація зараз перевіряється. "Якщо щось підтвердиться, будуть вжиті заходи", - додали в міськадміністрації.

У зоопарку запевняють, що до Києва слоненя привезли вже з відхиленням. "У слона, правда, стереотипна поведінка. Але з цим він вже приїхав до нас з Ростова. Там у нього були занадто вузькі вольєри, від чого тварина захворіла. Ми боремося з цим явищем, наприклад, придумали йому годівницю-головоломку, зробили грязьові калюжі, басейн, поставили валуни у вольєрі", - зазначила заступник директора зоопарку Олена Ніколайчук.

Колишній директор Олексій Толстоухов каже, що ніяких хвороб у Хораса раніше не було. У свою чергу директор миколаївського зоопарку Володимир Топчій називає стан звіра психічним відхиленням: "Це психічне відхилення, стереотипна поведінка, яке розвивається, якщо тварина довго знаходиться в закритому приміщенні і наданп самому собі. Якби з ним постійно займалися, якби у нього була розписана кожна хвилина протягом дня, то цієї хвороби не було б. Йому потрібна компанія, а у вашого Хораса досі немає самочок. На жаль, якщо нічого не змінити, слон може простояти так, переступаючи все життя". До речі, однією з причин смерті слона Боя в Київському зоопарку називали якраз тугу.

Екс-мер Омельченко, який привіз до зоопарку Хораса, обурений новиною про хворобу. "Я щиро ображений тим, що мені про це не повідомило керівництво зоопарку. Про стан слона вперше чую від вас. Я вам обіцяю, що з самого ранку особисто поспілкуюся з керівництвом, приїду туди... Якщо йому допоможуть слонихи, то я готовий їх привезти, як і обіцяв, але для цього я повинен бути впевнений, що у них будуть всі умови", - сказав Омельченко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини