RU

У підміні каштанів для Хрещатика звинувачують італійців

28.05.2013, 16:43
У підміні каштанів для Хрещатика звинувачують італійців - Фото
Замість Бріоті на Хрещатику розквітли звичайні кінські каштани
Директор комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району Києва Олександр Цимбалюк упевнений, що підміна м'ясочервоних каштанів сорту Бріоті, призначених для висадки на Хрещатику, сталася в Італії. Про це він повідомив сьогодні журналістам у Києві, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"І спонсорські саджанці в кількості 115 дерев, і саджанці, придбані за кошти комунальних підприємств, купувалися у одного і того ж розсадника (італійської фірми Viva Sandro Brunchi, - ред.). Якщо подивитися, то на Хрещатику абсолютно ідентичний посадковий матеріал, і я абсолютно впевнений, що це (підміна, - ред.) саме звідти", - сказав він.

Цимбалюк додав, що подав заяву про звільнення. "Я прийняв рішення і вчора подав заяву на ім'я
Гереги про своє звільнення. Поки розпоряджень не отримав", - повідомив він.

На питання, чи звільняється він через почуття відповідальності за ситуацію з каштанами, Цимбалюк відповів: "Ні. Це просто моє особисте рішення".

За його словами, комунальне підприємство, яке він очолює, провело тендер на закупівлю і висадку каштанів Бріоті за рішенням КМДА. У тендері взяли участь чотири компанії, і найвигідніша пропозиція надійшла від ТОВ Професійний садівник. За договором, КП повинно було сплатити 2 млн. 962 тис.грн. за закупівлю і висадку саджанців каштанів Бріоті. "При цьому підприємство сплатило лише аванс, як це і було передбачено в договорі. Сума авансу склала 1,5 млн.грн.", - повідомив Цимбалюк.

Нагадаємо, в травні з'ясувалося, що з 285 каштанів, висаджених у квітні на Хрещатику, тільки два дерева є анонсованими
м'ясочервоними каштанами сорту Бріоті - стійкого до молі і несприятливого середовищі. Дві третини дерев виявилися звичайними кінськими каштанами. За результатами перевірки прокуратури встановлено факти розтрати та привласнення бюджетних коштів в результаті маніпуляцій з каштанами на суму майже 1 млн.грн. Договір на поставку саджанців Бріоті наприкінці 2012 року з ТОВ Професійний садівник уклало комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Шевченківського району. Цимбалюка глава КМДА Олександр Попов доручив відсторонити від посади на час розслідування справи.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини