RU

У Київську область будуть звозити ядерні відходи

03.03.2012, 10:06
У Київську область будуть звозити ядерні відходи - Фото
77b37860352125cf42c723e8cf79da5f.jpg
Закон № 4384-VI «Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом з розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій» в п'ятницю підписав президент. Про це повідомляє прес-служба голови держави.

9 лютого цей закон був прийнятий парламентом. Як пише Сегодня для поховання відходів виділена площа в зоні відчуження між покинутими селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка й Стечанка. За словами губернатора Київської області Анатолія Присяжнюка, зараз там ніхто не живе.

"Область отримає 10% від оплати за поховання. І ці гроші підуть на розвиток: будівництва доріг та соціальний захист людей. Такі ж могильники є і в Європі - у Франції, Німеччині", - зазначив Присяжнюк.

У прес-службі ЧАЕС зазначили, що у сховище будуть доставляти відпрацьоване ядерне паливо з українських атомних станцій. «Це буде спеціальне сховище біля ЧАЕС. Зберігатися відходи, за словами фахівців, зможуть 100 - 150 років. Перевозитися паливо буде в вагонах з нержавіючого металу в бетонних "термосах".

Негативно сприймають ідею поховання під ЧАЕС відходів екологи. За словами фахівця Національного екологічного центру Дмитра Хмари, в Швеції, Фінляндії та США існують могильники ядерних відходів, проте розташовані вони глибоко в скелях. На думку експерта, подібні відходи небезпечно перевозити залізницею, адже в разі аварії може статися катастрофа.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини