RU

У Київському зоопарку будуть вбивати ще й дельфінів, - екологи

13.03.2012, 14:48
У Київському зоопарку будуть вбивати ще й дельфінів, - екологи - Фото
Фото: EPA
15 березня на засіданні Київради депутати розглянуть проект рішення про будівництво океанаріуму в Київському зоопарку. У зв'язку з цим представники Національного екологічного центру України, Facebook-руху "Земляни" та дружинники природоохоронного "Зеленого майбутнього" проведуть акцію протесту перед будівлею КМДА.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ організатори акції, мітинг почнеться в четвер о 11.00. Люди, які будуть протестувати, закличуть владу не допустити будівництво в місті нових дельфінаріумів, закрити дельфінарій "Немо" (просп. Глушкова, 9), а тварин з нього перевезти в державні океанаріуми на узбережжі Чорного моря.

За словами екологів, будівництво в Київському зоопарку океанаріуму - "черговий комерційний крок, через який дельфінів будуть тримати в неволі в неприродних умовах".

"Київ розташовується в 400 км від морського узбережжя, дельфіни містяться в штучно підготовленій воді, в яку додається хлорка для дезінфекції (...) Постійний стрес, неякісне ветеринарне обслуговування, шумове забруднення, недолік руху, шкірні захворювання, хвороби внутрішніх органів є причиною передчасної смерті дельфінів ", - йдеться в повідомленні екологічного центру.

Нагадаємо, дельфіни занесені до Червоної книги України, Червоної книги Чорного моря, Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, охороняються Бернською та Боннською конвенцією й угодою АССОВАМS. Використання та відлов дельфінів в комерційних цілях заборонено Законом України "Про Червону книгу України". Утримання дельфінів в дельфінаріях суперечить ст. 8 і 25 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження". На чорному ринку дельфінів продають в середньому за $25 тис.

Як повідомлялося раніше, в суботу в Київському зоопарку загинув 30-річний кубинський крокодил. За мірками рептилії він прожив дуже мало. Працівники зоопарку заявили, що причиною смерті стала холодна вода в басейні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини