RU

У київському урочищі Горбачиха побудують свою Рубльовку, - ЗМІ

12.03.2012, 15:00
У київському урочищі Горбачиха побудують свою Рубльовку, - ЗМІ - Фото
Фото: kyiv.comments.ua

28 грудня 2011 року голова КМДА Олександр Попов підписав розпорядження № 2506, що затверджує ескіз підготовчих робіт по забудові Горбачихи з метою перенести Воскресенські та Русанівські сади з траси будівництва Подільсько-Воскресенського моста.

Як пише kyiv.comments.ua, для реалізації проекту виділили 31,5 га південніше траси мостового переходу. У рамках підготовчих робіт планується побудувати захисну дамбу та намити грунти на території в 29 га. Роботи мають завершити за три роки. Загальний кошторис робіт перевищує 135 млн. грн.

На офіційному сайті КМДА розпорядження про забудову Горбачихи відсутня, але є інше - № 1285 від 21 липня 2011 року. Документ стверджує ескізний проект забудови території на вулиці Радистів у Биківні (з тією ж метою - перенесення Русанівських та Воскресенських садів).

І Биківня, і Горбачиха фігурували в якості компенсації дачникам з початку епопеї зі знесенням садових ділянок. У 2007 році Київрада затвердила варіанти компенсації для першої черги тих, хто виселяється. Тоді з 87-ми осіб на компенсацію у вигляді землі в Горбачисі погодилося 26. Однак якщо в Биківні деякі "коробки" вже поставили, то на Горбачисі поки все тихо.

Роботи над проектом майбутнього селища в урочищі Горбачиха велися близько чотирьох років. Передпроектні пропозиції містобудівна рада затвердила в квітні 2008 року. Тоді замовником виступило КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва". Землю підприємство отримало в липні того ж року.

Виділення ще однієї ділянки (теж близько 30 га) - на північ від мостового переходу - в кінці 2011 року опротестувала столична прокуратура. На даній ділянці ТОВ "Будівельний міжгалузевий альянс" планувало звести багатофункціональний комплекс "Перлина Дніпра" (площею 635 тис. кв. м). Претензії прокуратури будувалися на факті того, що землевідведення в 2007 році здійснили з порушенням норм природоохоронного законодавства та чинного Генплану. Третьою стороною в суперечці виступив Національний екологічний центр.

горбачиха-текст1_400.png

Територія Русанівських садів (26-32-а лінії) призначалася для багатоповерхової забудови. Фото: kyiv.comments.ua

Самі дачники зізнаються, що відсутність договорів на компенсацію з ділянкою в Горбачисі - це наслідок занадто довго створюваної проектної документації. Зараз, коли ескізний проект підготовчих робіт затвердили, люди сподіваються, що отримають договору.

Для кого саме призначаються ділянки в Горбачисі, можна зрозуміти, судячи з технічної документації. Як пише видання, всього в урочищі планують побудувати 150-200 котеджів, при цьому в документації зазначені і телефонні розетки, і централізоване гаряче водопостачання.

фото-текст-горбачиха-текст.png

Вид на Труханів острів, який буде відкриватися з елітної Горбачихи. Фото: kyiv.comments.ua

"Ті, хто хотів компенсації в Горбачисі - їх залякали тим, що на цій землі ніякого будівництва не буде. Люди почали вибирати Биківню або інші варіанти. Однак гроші на проектну документацію по Горбачисі виділялися справно всі чотири роки. Такого проекту у нас в Києві ще не було. навіть по домівках в Кончі-Заспі проектна документація менше за обсягом. Передбачено гаряче й холодне водопостачання, навіть телефонні розетки, хоча місцевість - заливається і має бути ще масштабніший намив грунтів. Кажуть, що там хочуть зробити так само, як на Рубльовці в Москві. Сотка з цього землевідведення буде потім продаватися за ціною від 50 тис. грн. і вище. І клієнти, за чутками, вже є ", - наводить видання слова аноніма, який тримав в руках техдокументацію щодо забудови Горбачихи.


Відзначимо, сотка землі в елітному районі Київської області - Києво-Святошинському - на сьогоднішній день коштує від 40 тис. грн.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини