RU

У київський ТРЦ привезли нову акулу замість загиблої

22.05.2013, 10:41
У київський ТРЦ привезли нову акулу замість загиблої - Фото
Стать акули наразі невідома (фото - vesti.ua)

Вже через місяць у ТРЦ Ocean Plaza відвідувачам покажуть нову рибу - акулу-лопату (інша назва - малоголова молот-риба). Її привезли на зміну гігантській тигровій акулі на прізвисько Біг Джон, якій ще кілька місяців тому співчував чи не весь Київ, передають vesti.ua.

"Це єдина акула-лопата у всьому СНД. Зараз вона сягає в довжину 75 см, тому що ще дуже юна. Їй лише півроку. Але до року вона має зрости до 180 см", - розповіли в компанії Аква Лого Україна (обслуговує акваріуми ТРЦ).

Зараз рибина з приплющеною головою перебуває на карантині - адаптується після переїзду в закритому від відвідувачів приміщенні торгового центру. У величезному басейні вона жваво носиться по колу. Годують тварину згідно з режимом - раз на два дні - дають морожену форель, тріску, мойву, горбушу, кальмари, мідії, тигрові креветки.

Стать поки не визначили - акула занадто молода. Скільки коштувала рідкісна акула, у ТРЦ не говорять, але зізнаються, що привезли її в обмін на Біг Джона з того ж розплідника "Де Йонг" в Голландії.

Нагадаємо, Біг Джон був чи не найбільшою акулою в Україні - завдовжки більше 2,5 метрів. Хижак постійно хворів, на носі не заживала рана, отримана під час переїзду з Голландії до Києва. У результаті під тиском громадськості та екологів рибину віддали в німецький океанаріум, де вона незабаром померла від кишкової інфекції.

Малоголова молот-риба вважається боязкою і нешкідливою акулою. Підходить для утримання в акваріумах. Ареол проживання тварини - узбережжя південної частини Бразилії, Північної Кароліни, Мексиканська затока, Карибський басейн. Риба є об'єктом промислового та любительського рибальства біля узбережжя США. Чисельність виду велика, акули швидко дозрівають, мають короткий репродуктивний цикл, здатні витримувати високий тиск з боку рибальства. Міжнародна спілка охорони природи присвоїла цьому виду акул статус збереження "викликає найменші побоювання".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини