RU

У Києві знесли особняк, в якому жив Грушевський - побудують ТРЦ

06.09.2013, 11:11
У Києві знесли особняк, в якому жив Грушевський - побудують ТРЦ - Фото
Фото: kiev.segodnya.ua
У центрі Києва на вулиці Саксаганського, 111 вчора знесли старовинний особняк, в якому жив відомий український історик, автор Історії України-Руси Михайло Грушевський.

Як повідомляє газета  Сегодня, будівля з красивою цегляною кладкою була побудована у другій половині ХІХ століття, в 1888 році добудовано другий поверх. Останні сім років вона пустувала.

Жителі сусіднього будинку стверджують, що на місці особняка хочуть побудувати торгово-офісний центр в три поверхи з надбудовою. Вони проти нового будівництва, тому що їхній будинок по вулиці Саксаганського, 109 /20 вже і так покрився тріщинами: "Якщо почнуть забивати палі, він може впасти".

Робочі підтвердили, що на місці історичної будівлі будують торгово-офісний центр, хоча на табличці поруч з будинком вказано, що це реконструкція.

Рішення про передачу ділянки фірмі ТОВ Аркор (0,04 га) було прийнято Київрадою у 2006 році. У тексті рішення земля передається в оренду на один рік , причому під будівництво офісно-житлового будинку. Але в грудні 2007 року Київрада продала цю ділянку тієї ж компанії за 1,17 млн.грн.

Начальник управління охорони культурної спадщини КМДА Яків Діхтяр заявив, що особняк не має охоронного статусу: " Будинок не є об'єктом культурної спадщини і не числиться в списку охоронюваних пам'яток. У Києві близько 20 тисяч будівель, які були побудовані в кінці XIX або на початку XX століть. Але тільки 3,5 тисячі з них - у списку охоронюваних" .

Однак києвознавець Михайло Кальницький стверджує, що особняк мав історичну цінність: "В цьому будинку жив Михайло Грушевський зі своєю мамою і сестрою. Тут мешкав, будучи учнем київського художнього училища, відомий художник-пейзажист Іван Хворостецький. Ці дані містяться в зводі пам'яток історії та культури" .

У цьому ж кварталі кілька років тому знесли будинок, в якому жила поетеса Леся Українка (Саксаганського,115-а ).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини