RU

У Києві з'являються кіоски з продажу води з-під крану

28.02.2013, 10:47
У Києві з'являються кіоски з продажу води з-під крану - Фото
11c7d8ca605b9f815cdd76cc6ae7ef9e.jpg
У столичних кіосках продають воду на розлив. Поставляє її Київводоканал - така ж вода ллється з кранів у квартирах. З однією лише відмінністю - власники бізнесу її, як вони стверджують, очищають.

Платна альтернатива води зі свердловин з'явилася якраз після закриття бюветів, пише
Сегодня. Так, на житловому масиві Позняки на вулиці Ахматової, 16В після відключення всіх бюветів у Дарницькому районі з'явився кіоск з водою, де літр продають за 60 копійок. Місцеві кажуть, що ще кілька кіосків планують встановити найближчим часом.

Павільйон з вивіскою блакитного кольору "Питна вода" добре видно з усіх боків. Всередині, за великими шибками, стоїть очисна установка (в прайсах в інтернеті подібні установки коштують близько 70 тис.грн). На кіоску висить схвальний висновок держсанекспертізи, однак у районній СЕС зізнаються, що кіоск ще не перевіряли. Чиєю водою торгують, продавці не в курсі. "Це підприємство від Інституту хімії. А воду беремо з Київводоканалу", - зазначив продавець кіоску. Ні в Інституті хімії високомолекулярних сполук, ні в Інституті колоїдної хімії та хімії води про продаж води не знають.

У Київводоканалі теж здивовані. "Кіоск підключений до нашого водопроводу за договором з ЖЕКом, але з нами вони не зв'язувалися. Тим часом вони сплачують за тарифом для населення - 0,18 коп. за 1 літр. А для підприємців ця цифра становить 0,23-0,28 коп., не включаючи тариф за водовідведення. А водовозки - не наші, ми розливаємо воду безкоштовно у разі НП", - заявила радник з інформації Вікторія Яковлєва.

У комунальному підприємстві Київводфонд, що відповідає за бювети, теж запевняють, що водою не торгують, а бювети в Києві скоро включать. Сам власник кіоску на Ахматової стверджує, що продає очищену воду, але документи надати не може. "Щодо закриття бюветів - це збіг. Ми ж просто продаємо очищену воду - після наших фільтрів залишається лише 40% для пиття, решта - сміття. Так, у нас ще не оформлені всі документи, але скоро все буде", - додав Юрій Лепеха.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини