RU

У Києві вшестеро перевищено допустимий рівень забруднення повітря

28.02.2013, 17:30
У Києві вшестеро перевищено допустимий рівень забруднення повітря - Фото
34fdcd36ecdc25cb4a8b9a67f5a9c6dc.jpg
У Центральній геофізичній обсерваторії повідомляють, що з 23 лютого в Києві зберігаються умови, що сприяють сильному забрудненню повітря, зокрема, діоксидом азоту, джерелом якого є автотранспорт і підприємства. Вже 26 лютого рівень забруднення цією сполукою сягнув 4-6 середньодобових гранично допустимих концентрацій (ГДК). Викидаються в атмосферу шкідливі речовини, що накопичуються у великій кількості через безвітряну погоду.

"З 23 лютого в Києві спостерігаються умови, що сприяють накопиченню і утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. 26 лютого, за даними постів спостереження, рівень забруднення діоксидом азоту досяг 4-6 середньодобових ГДК у районах: вул. Попудренка (6ПДК), Каунаській, Скляренка, бульвару Лесі Українки, проспектів Перемоги, Оболонського, Бессарабської площі (6ПДК), Московської площі", - сказано в повідомленні.

Ця ситуація, пояснюють в обсерваторії, обумовлена ​​впливом антициклону, слабким вітром, нічними приземними інверсіями (інверсія - аномальний характер зміни якого-небудь параметра в атмосфері) повітря. За прогнозом Гідрометцентру, такі метеоумови в столиці збережуться до 1 березня.

Оксиди азоту, що потрапляють в атмосферу, небезпечні, оскільки здатні викликати кислотні дощі. Самі по собі оксиди азоту - токсичні речовини, що викликають подразнення слизових оболонок.

Двоокис азоту впливає в основному на дихальні шляхи і легені, викликає зміни складу крові, зокрема, зменшує вміст у ній гемоглобіну. Вплив на організм діоксиду азоту знижує опірність до захворювань і викликає кисневе голодування тканин, підсилює дію канцерогенних речовин і сприяє виникненню злоякісних новоутворень.

Нагадаємо, Україна - одна з шести країн Східного партнерства, де динаміка забруднення навколишнього середовища погіршується з року в рік. За даними Держслужби статистики, в 2011 році викиди шкідливих речовин в атмосферу склали близько 6,8 млн. тонн. При цьому зі стаціонарних джерел забруднення надійшло 4,4 млн. тонн, що на 5,9% більше показника 2010-го. На кожного жителя країни в 2011-му припадало 4,4 тонни викидів діоксиду вуглецю і 95,7 кг інших шкідливих викидів. Підприємства Києва за рік викинули в атмосферу 38,8 тонн забруднюючих речовин на 1 кв.км., що перевищило середній показник по країні в 5,5 разів. Лідерство зі шкідливих викидів в атмосферу належить Донецькій області.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини