RU

У Києві виписаний перший штраф за кальян в ресторані

31.01.2013, 13:16
У Києві виписаний перший штраф за кальян в ресторані - Фото
6f47e6be25a664bfad69d57dc486953d.jpg
В Україні виписали перший штраф за порушення заборони на куріння в ресторанах - в київському закладі громадського харчування інспектори знайшли і сигарети, і кальян. Ресторан з красномовною вивіскою "Кальянна" влетів у серйозну копійку - 10 тис. гривень. Як передає ТСН, відвідувачам не пощастило - замовили кальян і курили на очах інспекторів.

Бізнесмена Арама  в елітному закладі в центрі столиці застали зненацька за кавою і сигаретою. Рейд від ініціаторів антитютюнового закону і журналістів був несподіваним і для ресторану. Юристи закладу одразу ж почали шукати лазівки в законодавстві, щоб пояснити, чому їхні клієнти курять. "Дивіться, не можна палити в приміщеннях. А це не приміщення, тут немає несучих конструкцій, тут немає жодної стіни. Тут закон не забороняє (палити, - ред.)", - заявив юрист ресторану Богдан Василюк. У свою чергу керівник проекту "Київ без тютюнового диму" Тарас Шевченко зазначив, що в такому приміщенні не циркулює повітря, як на літньому майданчику. Тому і тут куріння під забороною.

Знаки про заборону палити сьогодні в столиці мало не в кожному кафе. Однак попільнички як були в ресторанах, так там і залишаються. У дорогих закладах вдень ще й запальничку принесуть і підпалять. У дії заборони куріння не видно і на вулицях. У багатьох пішохідних переходах курці з сигаретою снідають, п'ють каву і просто проходять.

В Україні  вже півтора місяця діє повна заборона куріння в закладах громадського харчування. Як кажуть експерти, майже 90% закладів дійсно заборонили курити. Щоб боротися з незгодними, фахівці закликають громадян скаржитися. Тоді інспекція зможе виїхати в заклад і покарати порушників.

Відповідно до закону про заборону куріння в громадських місцях, який набрав чинності з16 декабря 2012 року, курити заборонено в ресторанах, барах, кафе, готелях, урядових будівлях, спортивних аренах, ліфтах, таксофонах, установах охорони здоров'я, на дитячих майданчиках, в під'їздах житлових будинків . Штраф за куріння в недозволених місцях встановлений від 1 до 10 тис.грн. За розміщення попільничок або куріння в ресторанах законом передбачається аналогічний штраф.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини