RU

У Києві відкривається кінофестиваль "Молодість"

18.10.2013, 14:40
У Києві відкривається кінофестиваль
49888d1a9846f3f724ab971b4022c993.jpg
У палаці мистецтв "Україна" увечері 19 жовтня відбудеться відкриття сорок третього міжнародного кінофестивалю "Молодість". Фільмом - відкриттям стане біографічна стрічка про колишнього президента Польщі "Валенса. Людина надії" режисера Анджея Вайди ("Попіл і алмаз", "Катинь") .

В якості спеціального гостя на фестиваль приїде австрійський режисер, сценарист і продюсер Ульріх Зайдль. На МКФ "Молодість" покажуть повну колекцію його кіноробіт - "Ульріх Зайдль. Тотальна ретроспектива", а в Мистецькому арсеналі пройде фотовиставка "Любов. Віра. Надія", присвячена його "​​райській" трилогії.

У міжнародній конкурсній програмі беруть участь 12 повнометражних ігрових фільмів, зокрема " Такі гарні люди" Дмитра Мойсеєва від України, 16 студентських кінострічок і 17 короткометражних фільмів. Оцінювати фестивальні дебюти буде журі у складі режисера і продюсера Маріон Гензель (Бельгія), режисера Бабіса Макрідіса (Греція), актриси Дінари Друкарової (Росія - Франція), кінокритика Віктора Матізена (Росія ) і президента ОМКФ Вікторії Тігіпко (Україна).

Окремо пройде національний конкурс короткометражних фільмів, в який відібрані ігрові та документальні роботи, зняті в Україні в 2012-2013 роках, чиї режисери вже встигли відзначитися на місцевих та міжнародних фестивалях. У конкурсі беруть участь 24 фільми.

Тематикою ЛГБТ об'єднані фільми в конкурсній програмі "Сонячний зайчик" (представлено 18 робіт), а для юних глядачів проведуть конкурс "Молодість - дітям", переможця в якому визначить дитяче журі.

Найбільш обширний вибір надає позаконкурсна програма, в яку входять "Українські прем'єри", Тиждень російського кіно, проекти "Франкомовне кіно" і "Німецькомовне кіно", "Скандинавська панорама", "Довгі ночі короткого метру: Німеччина", "Довгі ночі короткого метру: Франція", Фестиваль фестивалів, "Кіно поза кордонів", короткометражні стрічки в добірці "Згадати все, присвяченій проблемам пам'яті, проект "Сторіччя" на честь видатних кінодіячів, яким цього року виповнюється сто років, а також ряд спеціальних подій, у тому числі показ останньої роботи корейського режисера Кім Кі-Дука - чорної комедії "Мебіус".

У рамках проекту експериментального кіно Cinergy можна буде побачити роботу майстра аудіовізуальної поезії, піонера авторського кіно Кріса Маркера, колекцію німецького відеоарту та ретро-перформанс "Графічні галюцинації " від американського кінознавця Герба Шелленберга - екскурс в історію аналогової анімації. Три новели, три погляди на еволюцію кіно під впливом 3D-технологій будуть представлені в проекті "3x3D" видатних режисерів сучасності - Пітера Грінуея, Жан-Люка Годара і Едгара Пера.

При цьому у позаконкурсній програмі "Молодості " беруть участь 10 фільмів-номінантів на премію Оскар: "Боргман" Алекса ван Вармердама (Нідерланди), "По розірваному колу" Фелікса Ван Гренінга (Бельгія ), "Грігрі" Магамата -Салі Гаруна (Чад), "Минуле" Асгар Фархаді (Іран), "Два життя" Георга Маса (Німеччина), "Поза дитини" Калина Петера Нетцера (Румунія), "Мій пес Кілер" Світи Форнай (Словаччина ), "Іло Іло" Ентоні Чена (Сінгапур), "Поїсти, поспати, померти" Габріели Піхлер і "Валенса. Людина надії" Анджея Вайди (Польща).

Всього у позаконкурсній програмі покажуть 184 фільми.

Крім того, 20 жовтня о 19:00 на площі Незалежності відбудеться прем'єра відреставрованої стрічки Віктора Іванова "За двома зайцями" (1961) з оригінальною українською звуковою доріжкою, що вважалася загубленою і виявленою лише недавно.

Закриє фестиваль фантастичний анімаційний фільм за романом Станіслава Лема "Конгрес" від відомого ізраїльського кінорежисера Арі Фольмана ("Вальс з Баширом").

43-й МКФ "Молодість" пройде в Києві з 19 по 27 жовтня 2013 року. Гран-прі фестивалю присуджується за кращий фільм всієї конкурсної програми, переможець отримує статуетку "Скіфський олень" і грошову винагороду в розмірі $10 тис. Окремо вручається приз за кращий фільм у кожній категорії, переможці отримують дипломи і $2,5 тис.

Основні заходи "Молодості" пройдуть у кінотеатрах "Київ", "Жовтень", "Кінопанорама" та "Київська Русь".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини