RU

У Києві СЕС зафіксувала спалах гепатиту А

05.11.2015, 13:40
У Києві СЕС зафіксувала спалах гепатиту А - Фото
Фото: EPA
У Києві збільшилася захворюваність на гепатит А. Про це повідомив начальник київської Санітарно-епідеміологічної служби Олег Рубан, передає Українська правда.

"На сьогоднішній день близько 300 жителів Києва захворіли гепатитом А, з них 76 дітей", - сказав Рубан.

Він зазначив, що за останній місяць зафіксовано 12 випадків хвороби.

"Хворіють діти у віці до 14-15 років, а за статистикою - до 17 років. Спочатку ми зареєстрували спалах в дитячому садку №675 Дніпровського району, потім невелика реєстрація була серед студентів КПІ, потім, як повідомлялося раніше, в загальноосвітньому закладі №11 того ж Дніпровського району ", - сказав він.

СЕС відзначає збільшення в поточному році рівня захворюваності на вірусний гепатит А серед дітей фактично в два рази.

Рубан додав, що загальний показник захворюваності в поточного року збільшився на 23-25%.

Гепатит А (хвороба Боткіна) - це гостре ураження печінки, викликане вірусом гепатиту А. Вважається найсприятливішою формою гепатиту, тому що не може приймати хронічний перебіг. Джерело зараження вірусом - людина, хвора на гепатит А. Вона виділяє вірус з фекаліями, після чого той - з водою або їжею - потрапляє в організм інших людей. Лікарі називають такий механізм зараження фекально-оральним. Найчастіше гепатитом А хворіють діти, які заражаються вірусом через брудні руки. Саме тому цю форму гепатиту називають "хворобою немитих рук". Поширення інфекції пов'язано з поганими санітарними умовами і скупченістю населення.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини