RU

У Києві потрібно прокладати нові дюкери під Дніпром, - Попов

03.04.2013, 11:54
У Києві потрібно прокладати нові дюкери під Дніпром, - Попов - Фото
Олександр Попов
Підводні дюкери (напірні ділянки трубопроводу для перекачування каналізаційних стоків, що прокладаються під руслом річки) в Києві для перекачування стоків з правого берега столиці на Бортницьку станцію аерації знаходяться в нормальному стані, проте необхідно будувати дублюючі нитки, оскільки дюкери вже давно експлуатуються. Про це заявив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов журналістам у середу в ході виїзної наради.

Як відомо, вчора Попов в ході огляду Бортницької станції після телефонного дзвінка раптово перервав спілкування з пресою і поїхав у невідомому напрямку. Журналісти припустили, що від'їзд може бути пов'язаний з серйозною НП на Дніпрі. Пізніше його прес-секретар повідомила, що він виїхав на місце обстеження підводних дюкерів.

"Ми хвилювалися за стан дюкерів. Вчора ми почали їх обстеження, і я знаю результат сьогодні на ранок: немає причин для хвилювання, вони знаходяться в тому режимі, який передбачений нормативами", - пояснив Попов сьогодні.

Він нагадав, що ще в 2012 році було прийнято рішення про будівництво нових дюкерів. "Це добре, що ці об'єкти експлуатуються, але нам однозначно треба вирішувати питання про будівництво нових ліній, і в минулому році я видав розпорядження, згідно з яким ми починаємо будівництво нових гілок, які замінять ті старі, що експлуатуються. Минулого року ми провели тендер , і в цьому році нам потрібно забезпечити фінансування. Це приблизно десь 8-10 млн грн. Враховуючи ситуацію сьогоднішню, я все зроблю для того, щоб ми найближчим часом як мінімум 50% коштів знайшли і почали фінансувати цей проект ", - сказав голова КМДА.

Всього по дну Дніпра прокладені сім дюкерів у вигляді сталевих труб діаметром 1,4 м для перекачки стоків. Вони присипані щебенем, але є небезпека вимивання з-під них піску, що може призвести до провисання трубопроводу, його прориву, і як наслідок - витіканню каналізаційних стоків у Дніпро.

Щоб не допустити цього, двічі на рік водолази проводять планові обстеження дюкерів. Перші дюкери були прокладені в Києві 1965-му.

Досьє на Олександра Попова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини