У Києві потрібно прокладати нові дюкери під Дніпром, - Попов

03.04.2013, 11:54
У Києві потрібно прокладати нові дюкери під Дніпром, - Попов - Фото
Олександр Попов

Про зношеність підводних трубопроводів для перекачування каналізаційних стоків заявив голова КМДА. Якщо дюкера прорве, стоки забруднять Дніпро

Підводні дюкери (напірні ділянки трубопроводу для перекачування каналізаційних стоків, що прокладаються під руслом річки) в Києві для перекачування стоків з правого берега столиці на Бортницьку станцію аерації знаходяться в нормальному стані, проте необхідно будувати дублюючі нитки, оскільки дюкери вже давно експлуатуються. Про це заявив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов журналістам у середу в ході виїзної наради.

Як відомо, вчора Попов в ході огляду Бортницької станції після телефонного дзвінка раптово перервав спілкування з пресою і поїхав у невідомому напрямку. Журналісти припустили, що від'їзд може бути пов'язаний з серйозною НП на Дніпрі. Пізніше його прес-секретар повідомила, що він виїхав на місце обстеження підводних дюкерів.

"Ми хвилювалися за стан дюкерів. Вчора ми почали їх обстеження, і я знаю результат сьогодні на ранок: немає причин для хвилювання, вони знаходяться в тому режимі, який передбачений нормативами", - пояснив Попов сьогодні.

Він нагадав, що ще в 2012 році було прийнято рішення про будівництво нових дюкерів. "Це добре, що ці об'єкти експлуатуються, але нам однозначно треба вирішувати питання про будівництво нових ліній, і в минулому році я видав розпорядження, згідно з яким ми починаємо будівництво нових гілок, які замінять ті старі, що експлуатуються. Минулого року ми провели тендер , і в цьому році нам потрібно забезпечити фінансування. Це приблизно десь 8-10 млн грн. Враховуючи ситуацію сьогоднішню, я все зроблю для того, щоб ми найближчим часом як мінімум 50% коштів знайшли і почали фінансувати цей проект ", - сказав голова КМДА.

Всього по дну Дніпра прокладені сім дюкерів у вигляді сталевих труб діаметром 1,4 м для перекачки стоків. Вони присипані щебенем, але є небезпека вимивання з-під них піску, що може призвести до провисання трубопроводу, його прориву, і як наслідок - витіканню каналізаційних стоків у Дніпро.

Щоб не допустити цього, двічі на рік водолази проводять планові обстеження дюкерів. Перші дюкери були прокладені в Києві 1965-му.

Досьє на Олександра Попова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами