RU

У Києві погіршилась якість питної води, - експерт

20.04.2012, 09:22
У Києві погіршилась якість питної води, - експерт - Фото
a7b71038164d831619981878cb6ee395.jpg
Під час весняного паводку в Києві традиційно підвищилася концентрація марганцю, мутність і кольоровість питної води, її окислюваність, але ці зміни не досягали критичних показників. Про це повідомив президент водного суспільства Waternet Андрій Мітченко.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, експерт відзначив, процеси, які відбуваються, пов'язані з підвищенням рівня грунтових вод, які надходять в Київське водосховище, яке є основним джерелом водозабору для правобережної частини Києва. "У зв'язку зі збільшенням вмісту марганцю і органічних речовин водоканал посилює хлорування води, що призводить до збільшення вмісту хлорорганічних речовин, які шкідливі для організму", - сказав Мітченко.

Він також повідомив, що під час паводків в Києві питна вода відповідала санітарним правилам і нормам тільки в Оболонському районі, що пояснюється тим, що більша частина цього району забезпечується водою з артезіанських свердловин, і не схильна паводковим явищам в тій мірі, в якій схильна вода правобережної частини міста. Найгірша ситуація під час паводку була в Дніпровському районі. Деснянський і Дарницький райони показували погіршення ситуації порівняно з минулим роком. Солом'янський, Подільський та Святошинський райони - це ті, де показники кольоровості й вмісту марганцю були вище норми і погіршувалися  порівняно з минулим роком. Особливо активне хлорування дало свій ефект більше інших у Дарницькому, Дніпровському та Шевченківському районі.

Експерт також вказав на те, що бювети не так сильно схильні паводковим явищам. "Артезіанські свердловини Києва та області характеризуються високим вмістом заліза й марганцю, це всім відоме природне явище. І більшість бюветів Києва, в яких вода відповідає сучасним вимогам якості води, забезпечені системами доочистки води, які забезпечують видалення заліза і марганцю. Інше питання - наскільки фінансується зміст цих очисних споруд, наскільки вони регулярно обслуговуються. Раніше цю роботу виконував міський водоканал, була спеціальна служба, але я знаю, що останні три роки ця діяльность на водоканалі не фінансується. Добре, що сьогодні ті бювети, в яких вода не відповідає СанПіНу, закриті й не працюють", - розповів він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини