RU

У Києві введуть нові види оплати проїзду в міському транспорті

08.10.2013, 09:40
У Києві введуть нові види оплати проїзду в міському транспорті - Фото
594d6099475d2cc7e5a5e20d8938188d.jpg
Київська міська державна адміністрація представила нову схему оплати проїзду в громадському транспорті - проект "Єдиний квиток".

Як повідомляє прес-служба КМДА, зараз йде розробка методики розрахунку вартості проїзду. Розглядаються основні принципи оплати проїзду в європейських містах, наприклад, оплата разового проїзду, оптової поїздки, оплата поїздок за часом (для Києва пропонується 75 хвилин), проїзні та місяць/рік, а також туристичні проїзні.

Передбачається, що перехід від готівкової системи оплати в електронній на 15-30 % збільшить прибутковість комунального транспорту. Також це дозволить перевізникам оперативно реагувати на пасажиропотоки та оптимізувати парк. Крім того, чіткий облік пасажирів зменшить залежність комунальних підприємств від субсидій, вони зможуть заздалегідь планувати свій бюджет. Про конкретну вартість в КМДА не говорять, поки не пройдений етап узгодження самої технології розрахунку і вирішення питання тарифної політики

Важливим блоком впровадження нової системи оплати проїзду є введення електронного обліку пасажирів. Для цього планується залучити приватного інвестора, який повинен забезпечити комплекс обладнання для обліку пасажирів, терміналів для продажу засобів оплати за проїзд, а також створити центр для підтримки роботи автоматизованої системи оплати проїзду та обліку пасажирів. Загальна вартість інвестицій становить близько 100 млн. грн. Компенсацією витрат інвестора на створення системи є отримання відсотка від зібраної виручки в міському пасажирському транспорті.

При цьому якість рухомого складу, кількість одиниць транспорту, графіки руху муніципального транспорту (тобто рух з порушенням графіка) в Києві радикально не змінюються. Конкретних планів і термінів київська влада не озвучує. Гасло нинішнього голови КМДА Олександра Попова "Кращ ому транспорту в Києві  бути" залишається гаслом. Муніципальний транспорт як і раніше не покриває всі існуючі в місті маршрути і не справляється з пасажиропотоком, а перевезення маршрутними автобусами приватних візників далекі від стандартів більшості європейських столиць.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини