RU

У Києві хочуть ввести заборону на продаж алкоголю вночі

31.10.2013, 15:10
У Києві хочуть ввести заборону на продаж алкоголю вночі - Фото
b1792ec16a68833cec6eb885bb1dad72.jpg
Київрада хоче обмежити час продажу алкоголю з 20:00 до 8:00 ранку. Про це заявила голова постійної комісії Київради з питань гуманітарної політики Алла Шлапак у коментарі телеканалу ICTV.

"Проблема алкоголізму набирає обертів через надмірну доступність алкоголю, яку слід обмежувати. Але ми з повагою ставимося до інтересів підприємців і продавців, розуміючи, що це робочі місця, це доходи, на які живуть конкретні київські родини. Тому рішення, яке планує прийняти Київрада, буде максимально компромісним", - сказала Шлапак, яку цитує її прес-служба.

За словами депутата, для введення повної заборони на торгівлю алкоголем у МАФах Київрада як орган місцевого самоврядування не має достатніх законодавчих повноважень, але обмежити таку діяльність правилами розміщення і погодинної роботи - цілком може.

"Якщо прийняти рішення про повну заборону торгівлі алкоголем, то підприємці оскаржать його в суді, і будуть праві. І в даному випадку судове рішення буде законодавчо підкріпленим. Тому торгівлю алкоголем Київрада може обмежити лише тимчасовими рамками - заборонити його продаж вночі, і місцем розташування - з 2008 року діє заборона торгувати спиртним і тютюном в радіусі 150 метрів біля дитсадків та навчальних закладів", - пояснила Шлапак.

Шлапак вважає, що Київрада та інші органи місцевого самоврядування повинні об'єднати зусилля і "стати активними лобістами у Верховній Раді" заборони на продаж спиртного в МАФах.

Проект рішення про нічному заборону на торгівлю алкоголем у МАФах отримає необхідну підтримку Київради, впевнена Шлапак: "Як завжди, це буде непросто. Але переконана, що в Київраді здоровий глузд переможе, і ми отримаємо таке рішення орієнтовно у грудні" .

Нагадаємо, в 2008 році Київрада ввела заборону на встановлення точок торгівлі алкоголем і тютюном в 150-метровій зоні від навчальних закладів. У тому ж році була введена заборона на розпивання спиртних напоїв і куріння на зупинках, в громадських місцях, поблизу дитячих ігрових та спортивних майданчиків, навчальних закладів, заборонена торгівля спиртним під час масових акцій.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини