RU

У квартирах киян буде тепло не раніше четверга

01.12.2010, 14:40
У квартирах киян буде тепло не раніше четверга - Фото
a05a32878757e2603492fcf404067938.jpg

У квартирах киян буде тепло не раніше четверга
"Київтрансгаз" збільшив тиск газу АК "Київенерго", однак у квартирах киян буде тепло не раніше четверга. Про це заявив заступник технічного директора-головного інженера енергокомпанії Юрій Гладишев.

"Зараз ситуація стабілізується на краще. Нам повернули колишні обсяги газу на ТЕЦ-6, а на ТЕЦ-5 тиск газу підняли, але ще не досить. Тепер енергетикам необхідний час, щоб забезпечити потрібну температуру теплоносія. Енергетична система теплопостачання - складний механізм. Щоб його повністю повернути до роботи у нормативному режимі, ми змушені затратити вдвічі більше зусиль і вдвічі більше часу. Тому в своїх квартирах кияни зможуть відчути повноцінне тепло не раніше четверга", - зазначив Ю.Гладишев, якого для ЛІГАБізнесІнформ процитували у прес-службі АК "Київенерго".

За даними енергокомпанії, "Київтрансгаз" почав поступово збільшувати тиск газу на теплоелектроцентралях "Київенерго" ввечері 30 листопада. Наразі всі енергетичні блоки повернулися до роботи у плановому нормативному режимі. Об'єми електричної і теплової енергії, що виробляється на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, які серйозно впали через перебої у тиску газу, поступово підвищуються, заявили у компанії.

Станом на ранок 1 грудня за зоною ТЕЦ-6 температура теплоносія (тобто температура, з якою теплоносій "йде" з ТЕЦ) становить 78 градусів, за зоною ТЕЦ-5 - 64 градуси. Водночас згідно з температурним графіком нормативні параметри теплоносія повинні перевищувати 80 градусів.

До того ж у "Київенерго" зазначили, що тривалість процесу відновлення теплопостачання пов'язана з циклічністю процесу транспортування тепла.

"Тобто, щоб у квартирах потеплішало, і з крана пішла справді гаряча вода, необхідний час на те, щоб у системах гарячого водопостачання і центрального опалювання захолола вода повністю замінилася гарячою, прогрілися внутрішньобудинкові системи і приміщення", - йдеться у повідомленні.

Водночас в енергокомпанії наголосили, що будь-яка робота у ненормативних режимах для станцій є протипоказовою у період опалювального сезону.

"Тому "Київенерго" у цій ситуації непокоїть не тільки зниження температури у квартирах, але й стан обладнання, який при такій нестабільній експлуатації і періодичному порушенні нормативних показників роботи зноситься швидше", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, внаслідок зниження тиску газу на ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6 у вівторок, 30 листопада, декілька великих масивів столиці, в яких проживають близько 2 млн. людей, залишилися без опалювання і гарячої води.

За даними "Київенерго", обмеження газопостачання зумовлене заборгованістю енергокомпанії за спожитий газ. До обмеження тиску газу на ТЕЦ призвела несплата споживачами АК "Київенерго" боргів за спожиту теплову і електричну енергію, а також невідшкодування КМДА різниці в тарифах на тепло, заявили у компанії.

До того ж заступник глави КМДА Олександр Мазурчак вчора ввечері заявив, що тепло повернеться в оселі киян у вівторок, а до кінця тижня місто повністю відшкодує різницю у тарифах на тепло АК "Київенерго".

АК "Київенерго": довідка та добірка новин>>>
ЖКГ, побутові послуги: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини