RU

У Києві можуть відкласти впровадження е-квитка на півроку

30.06.2020, 15:48
У Києві можуть відкласти впровадження е-квитка на півроку - Фото
Фото: Київський метрополітен/Facebook

Столична влада готова відстрочити введення єдиного електронного квитка до 1 січня 2021 року, щоб уряд врегулював питання про компенсацію пільгового проїзду в транспорті Києва для іногородніх. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Заступник голови КМДА Марина Хонда зазначила, що метою впровадження е-квитка було уникнути нецільового використання бюджетних коштів, зменшити обіг готівки і ввести облік пасажирів, в тому числі і пільговиків, для ефективної організації трафіку і визначення сум компенсацій перевізникам.

Разом з тим вона зазначила, що Київ зіткнувся з проблемою, яка повинна бути вирішена на державному рівні: йдеться про компенсацію пільг для іногородніх.

У Києві 240 000 чоловік мають право на пільговий проїзд, також безкоштовно можуть користуватися транспортом пенсіонери, а це 480 000 жителів Києва. Згідно з Конституцією, проїзд для пільговиків має компенсувати держава, але з 2015 року ці витрати покладені на місцеві бюджети.

За словами Хонди, столичний бюджет не може покрити витрати на пільги для людей з інших регіонів, а якщо їм самим доведеться платити за проїзд в київському транспорті, це буде соціальною несправедливістю. У КМДА вважають, що держава повинна врегулювати це питання на законодавчому рівні.

На кількох нарадах за участю прем'єра, членів уряду і керівництва столиці було вирішено, що уряд розробить відповідні зміни в законодавстві, повідомила Хонда.

"А столиця врахує рекомендації чиновників і відстрочить введення електронного квитка, поки питання компенсацій пільговикам не буде вирішено", - підкреслила вона.

У КМДА також повідомили, що пасажири, які мають право пільгового проїзду, зможуть користуватися проїзними посвідченнями старого зразка до кінця року.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини