RU

У Київському зоопарку усиплять ведмедя

12.08.2010, 09:50

Консиліум ветеринарів ухвалив рішення усипити одного з старожилів Київського зоопарку - малайського ведмедя Соломона. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі столичного звіринця.

Таке рішення було прийняте в зв'язку з тим, що Соломон давно пережив свій фізіологічний вік, і у нього розвинулись численні "старечі" хвороби. Йому вже більше 30 років, а ведмеді цього виду живуть лише до 26. Зокрема, минулого року на фоні гіпертонічної хвороби у Соломона почалася розвиватися глаумкома, а два тижні тому стався інсульт.

Зараз у ведмедя тільки частково збережена свідомість. Годують Соломона з ложки, причому він навіть не може сам ковтати. Лікарі переконані - шансів на одужання у нього немає. Тому було скликано професійний консиліум для того, щоб оцінити ситуацію і ухвалити рішення про подальшу долю вихованця.

"У цій ситуації не усипити тварину - це гірше, ніж усипити. Тому що повернення назад, до адекватного стану, вже не буде. Глаукома, підвищений тиск, який її спровокував, інсульт, викликають у ведмедя страшенні болі в голові. Він мучиться. Йому просто фізично боляче. Вилікувати цю тварину не можна, а тримати його, щоб він постійно мучився, просто не по-людськи", - вважає один з членів консиліуму, доцент Сумського національного аграрного університету Дмитро Бережний.

За евтаназію висловилися і представники громадських організацій, які були запрошені керівництвом зоопарку вивчити ситуацію і висловити свою думку.

Коли саме буде проведена евтаназія, вирішать ветеринари зоопарку, які постійно стежать за станом здоров'я Соломона.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини