RU

У Київський зоопарк нагрянуть ревізори з Мінприроди

12.07.2010, 13:45

Міністерство охорони навколишнього природного середовища створило комісію для перевірки Київського зоопарку.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Мінприроди, функція комісії полягатиме у комплексній оцінці ситуації у зв'язку з численними фактами загибелі тварин у звіринці.

"До складу комісії увійшли фахівці, чия компетентність і об'єктивність не викликають сумнівів. Серед них - співробітники Мінприроди, Державної служби заповідної справи, представники інших зоологічних парків країни, громадських організацій і т.д.", - йдеться у повідомленні.

За інформацією Мінприроди, комісія детально вивчить стан колекції тварин, умови їхнього утримання і організацію харчування, здійснення природоохоронної діяльності та інші питання, що потребують уваги.

У разі потреби не виключено проведення додаткових експертиз. Остаточні висновки будуть зроблені після ретельного вивчення усіх обставин, йдеться у повідомленні.

Про хід і результати роботи комісії у Мінприроди обіцяють повідомити додатково.

Нагадаємо, останні декілька місяців ознаменувалися чередою смертей у Київському зоопарку. Так, 30 травня у зоопарку помер бізон. Фахівці зоосаду вважають, що смерть тварини не випадкова. Крім того, 25 травня у звіринці помер верблюд. Причиною смерті тварини, за словами директора зоопарку Світлани Берзіної, стало отруєння. Також 26 квітня помер азіатський слон Бой. Директор зоопарку стверджує, що тварину отруїли. За її словами, причиною смерті слона могла стати токсична отрута, яка спричиняє порушення згортання крові. На початку травня в столичному зоопарку заявили, що невідомі намагалися отруїти яків.

Водночас раніше керівник прес-служби ГУ МВС України у Києві Володимир Поліщук заявляв, що слон і верблюд у Київському зоопарку померли не від отруєння. Однак висновки експертної комісії з розслідування причин смерті слона Боя свідчать про зворотне - згідно з протоколом комісії, причиною смерті тварини став токсичний шок, викликаний отруєнням.

31 травня мер Києва Леонід Черновецький усунув директора зоопарку С.Берзіну від виконання службових обов'язків на час проведення розслідування.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини