RU

У Києві знищують історичну гору

04.07.2011, 11:01
У Києві знищують історичну гору - Фото
504eb45edc32f3f494c85e71a57f68c1.jpg

У Києві знищують історичну гору

В Києві знищують одну з гір, яка представляє історичну цінність, - Щекавицю. Про це заявив голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригінець.

"Хоривиця, Щекавиця і Києва гора для Києва – це як три слони для древніх, на яких тримався світ. Знищивши одну з них, ми фактично позбавляємось Кива в тому розумінні, яке мали давні кияни", - зазначив Бригінець, якого цитує його прес-служба.

За словами політика, незважаючи на протести екологів, істориків і громадськості, 29 і 30 червня екскаватори і інша техніка продовжили розривати історичну гору Щекавіцу.

Бригінець також підкреслив, що над дільницею забудови гора нависає прямовідвісною стіною в декілька десятків метрів.

"Знищення гори не достатньо просто припинити, бо в такому випадку вона сама обвалюватиметься. Тому для того, щоб почати будівельні роботи, треба побудувати підпірну стіну, яка коштуватиме кілька мільйонів доларів. Жоден забудовник не візьметься за це, але й не зможе без стіни щось будувати, оскільки над будівлею нависатиме небезпека", - зазначив він.

"Висновок один - гору і далі підкопуватимуть і будуть чекати, поки вона не перетвориться в схил. А оскільки від самої гори залишився тільки п'ятачок, можна сміливо говорити, що якщо влада терміново не втрутиться, Щекавицю ми втратимо назавжди", - сказав Бригінець.

Політик звернувся до голови Київської міської держадміністрації Олександра Попова і в столичну прокуратуру з вимогою перевірити, чи є у руйнівників Щекавиці необхідні документи, а також з вимогою вжити заходи для ліквідації наслідків акту вандалізму на горі.

Будівництво, нерухомість, ринок землі: підбірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини