RU

У Києві закриваються ринки Троєщина і Петрівка

08.08.2011, 12:22
У Києві закриваються ринки Троєщина і Петрівка - Фото
0e29118295672778d45fdeed45747304.jpg

У Києві закриваються ринки Троєщина і Петрівка
Дуже скоро відомі речові ринки Києва Троєщина, Петрівка, Святошино можуть закритися. Господарі точок переводять свій бізнес до торгових центрів. Ціна за оренду приблизно така ж, а комфорту як для покупців, так і для них самих набагато більше. Про це пише газета Сегодня.

В адміністрації ринку Троєщина підтверджують: не те, що десятки, а сотні точок зараз є порожніми. "У кого було дві-три місця, залишають одне, у кого було одне - закривають. І це незважаючи на те, що ми оренду не збільшували. У нас орендувати точку можна в середньому по ціні від 700 до 2,5 тис. грн., в залежності від категорії торгового місця", - сказали в адміністрації.

Та ж ситуація і на інших речових ринках: Петрівці, Святошино. Продавці відверто говорять: речовим ринкам в столиці настав кінець.

Торгівля з ринків переміщається до невеликих торгових центрів, яких стає все більше на околицях, в спальних районах. Якщо на речових ринках ціна за квадратний метр складає від 300 до 500 грн. (точка - 2,5-5 кв. м), то в дрібних ТЦ вона майже така сама - від 200 до 500 грн. Влаштуватися в центральних і розкручених ТЦ обійдеться набагато дорожче - до 1500 грн. за квадратний метр, але там місць майже немає.

Експерти підтверджують тенденцію. "З'являється все більше брендових магазинів, які пропонують величезні знижки, а отже, ринок вже не може запропонувати більш низьку ціну, що було раніше. Другий плюс - це зручність. Наприклад, на торгівлю в ТЦ ніколи не впливає погодний чинник. А на ринку в мороз або в дощ не кожний захоче штани міряти", - пояснює фахівець по ритейлу, приватний підприємець Віктор Фесюра.

Керівник проектів Української торгової гільдії Светлана Обміняна говорить, що зараз торговці з ринків, щоб утримати клієнта, готові навіть міняти свій бізнес: "Вони готові купувати франчайзинг, щоб представляти якийсь бренд, готові вкладати гроші в дизайн магазина".

Популярність торгових центрів зростає, на що вказує і той факт, що з кожним роком їх з'являється все більше і більше - у другому півріччі в столиці відкриється ще п'ять центрів. А місць в розкручених ТЦ майже немає, незважаючи на те, що торгувати там досить накладно.

Роздрібна торгівля, ритейл: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини