RU

У Києві встановлять чотири місцеві податки

22.06.2011, 16:20
У Києві встановлять чотири місцеві податки - Фото
47297985fcbffd99e14dad074784af82.jpg

У Києві встановлять чотири місцеві податки

У Києві з 2012 року будуть встановлені чотири місцеві податки і збори. Відповідний проект рішення внесений до порядку денного завтрашнього засідання міськради.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Київської міської держадміністрації, рішенням пропонується встановити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, туристичний збір, збір за місце для парковки транспорту і збір за здійснення деяких видів підприємницької діяльності.


Ставку туристичного збору для громадян України та іноземців, що прибувають на територію Києва, пропонується встановити на рівні 1% від вартості всього періоду мешкання.


Збір за місце для парковкування транспорту пропонується встановити у розмірі від 0,03% до 0,05% за 1 к.м. площі земельної ділянки залежно від територіальних зон.

Ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, пропонується встановити на рівні 1% розміру мінімальної заробітної плати за 1 кв.м. житлової площі для квартир, площа яких не перевищує 240 кв.м., і житлових будинків, площа яких не перевищує 500 кв. метрів, і 2,7% - для квартир, площа яких перевищує 240 кв. м, і житлових будинків, площа яких перевищує 500 кв. м.

Ставка збору за здійснення деяких видів підприємницької діяльності (торгова діяльність у пунктах продажу товарів, надання платних побутових послуг, діяльність пунктів обміну валют, діяльність у сфері розваг) встановлюється у межах від 0,08 до 0,4 розміру мінімальної заробітної плати у місяць.

Крім того, на певні види діяльності Податковим кодексом України встановлюються підвищені ставки збору. Наприклад, за торгівлю валютою на календарний місяць - 1,2 розміру мінімальної заробітної плати, за здійснення діяльності у сфері розваг на квартал - у розмірі мінімальної заробітної плати, а з деяких видів (кегельбан, боулінг тощо) збільшений вдвічі.


За даними заступника глави КМДА Руслана Крамаренко, на сьогодні туристичний збір платять 115 юридичних осіб, за торговий патент заплатили 4848 юридичних і 1161 фізичних осіб. Платниками єдиного податку є 14 315 юридичних осіб і 79 401 підприємців.

"Введення місцевих податків і зборів без урахування єдиного податку дасть змогу залучити у 2012 році до загального фонду бюджету Києва близько 70 млн. грн. Очікувані надходження єдиного податку в умовах чинного законодавства - 228 млн. грн.", - сказав чиновник.

Попов та його команда: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини