RU

У Києві впровадять інститут сімейного лікаря

22.07.2010, 16:30

Реформування сфери охорони здоров'я у Києві почнеться з впровадження інституту сімейного лікаря і переходу до програмно-цільового фінансування медицини. Про це заявив перший заступник глави Київської міської держадміністрації Олександр Попов.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі КМДА, О.Попов зазначив, що сьогодні важливо змінити підходи до фінансування галузі, оскільки робота лікаря має бути належно вмотивована.

"Я чітко розумію, як це можна зробити - необхідні впровадження інституту сімейного лікаря і відповідна фінансова підтримка з бюджету. Тобто міська влада визначає вартість тієї чи іншої послуги на певній території, а лікар надає цю послугу і отримує відповідну грошову винагороду", - зазначив замглави КМДА.

О.Попов впевнений, що Київ потребує переходу до іншої системи формування галузевого бюджету - програмно-цільового фінансування і пообіцяв, що вже у серпні поточного року буде завершена підготовка відповідних пропозицій, які будуть винесені на розгляд Київради.

За його словами, столична медицина на сьогодні - одна з найбільш проблемних сфер, робота якої викликає безліч нарікань з боку киян.

"У галузі гостро відчувається брак кадрів - не вистачає педіатрів, терапевтів, медсестер, лаборантів тощо. Персонал лікарень - це переважно фахівці старшого - передпенсійного і пенсійного - віку, а молоді фахівці і випускники медичних університетів і коледжів масово йдуть працювати у приватні структури. Головним чином це відбувається через низький рівень зарплати у державних і муніципальних медичних установах", - зазначив О. Попов і додав, що якщо негайно не почати реформування галузі, можна втратити навіть те, що є.

Олександр Попов: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини