RU

У Києві вперше за 10 років знизилися темпи захворюваності на СНІД

23.03.2010, 12:55

У Києві вперше за останні десять років зафіксовано зменшення темпів приросту захворюваності населення СНІДом і ВІЛ-інфекцією. Про це повідомила перший заступник глави Київської міської державної адміністрації Ірена Кільчицька на засіданні Київської міської координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції і СНІДу.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі КМДА, станом на 1 січня 2010 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих і хворих СНІДом, які перебувають під диспансерним контролем, становить 6 847 осіб, зокрема 542 дитини.

З діагнозом СНІД на обліку перебувають 915 хворих. Зараз Київ посідає сьоме місце в Україні за рівнем захворюваності СНІДом.

"У 2009 році у Києві зареєстровані і взяті під контроль 1094 людини, з них 270 - діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями. У 2008 році кількість зареєстрованих ВІЛ-інфікованих і хворих СНІДом становила 1258. Протягом 2009 року з причин, викликаних СНІДом, у Києві померла 181 людина. Однією з основних причин смерті хворих є пізнє встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції, насамперед, при виявленні хворих із поєднуваною патологією ВІЛ-інфекція/туберкульоз. Серед померлих у 2009 році 63,3% - це саме пацієнти, хворі на туберкульоз", - повідомив главлікар Київської міської клінічної лікарні N5 Олександр Юрченко.

Інші причини смертності ВІЛ-інфікованих - ураження печінки внаслідок вживання наркотичних речовин і широкого поширення вірусних гепатитів, ураження центральної нервової системи. Найбільш вразливою залишається вікова група 25-49 років.

У Києві працюють шість кабінетів довіри, які надають населенню послуги з безкоштовного анонімного обстеження на СНІД.

Боротьба з небезпечними захворюваннями: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини