RU

У Києві відкриють пам'ятник Гонгадзе

22.12.2008, 10:03

У Києві відкриють пам'ятник Гонгадзе
Сьогодні за участю Київського міського голови Леоніда Черновецького відбудеться церемонія відкриття пам'ятника, присвяченого журналістові Георгію Гонгадзе і журналістам, які загинули під час виконання службових обов'язків.

Як повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації, церемонія відкриття почнеться о 17:00.

Нагадаємо, раніше міська влада обіцяла, що пам'ятник Г. Гонгадзе буде відкрито в день святкування 17-ї річниці проголошення незалежності України, 24 серпня.

Також нагадаємо, що столична влада вирішила виготовити і встановити пам'ятник журналістові Г. Гонгадзе і загиблим під час виконання службових обов'язків журналістам у сквері по вулиці Червоноармійській, 115-121 поруч з музеєм М. Заньковецької до 22 серпня.

У березні 2007 року на місці, де з'явиться пам'ятник Г. Гонгадзе і всім представникам мас-медіа, загиблим за невияснених обставин, було відкрито пам'ятний знак, виготовлений ТОВ "Художник" на замовлення Головного управління охорони культурної спадщини КМДА з сірого граніту. На ньому висічено: "Тут буде встановлено пам'ятник Георгію Гонгадзе і журналістам, які загинули за невияснених обставин".

Проте мати журналіста Леся Гонгадзе виступила категорично проти встановлення пам'ятника її синові. "Я категорично проти встановлення пам'ятників, називання вулиць ім'ям мого сина тоді, як досі не доведено до кінця справу (із встановлення замовників вбивства журналіста – ред.)", - заявляла вона.

Також нагадаємо, що український журналіст Г. Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області було знайдено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом вбивства. Замовників вбивства досі не встановлено. Справу розслідує Генеральна прокуратура.

"Справа Гонгадзе": добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини