RU

У Києві маршруток стане вдвічі менше

28.07.2011, 15:44
У Києві маршруток стане вдвічі менше - Фото
045d32df801684fb523875c5e7c33ac2.jpg

У Києві маршруток стане вдвічі менше

Приватних перевізників маршрутними таксі у Києві може стати вдвічі менше після наступного конкурсу з розподілу маршрутів. Про це заявив голова Київської міської організації роботодавців-перевізників "Столиця" Валерій Липецький.

"З 62 перевізників Києва після конкурсу залишиться десь половина", - сказав Липецький, якого цитує УНІАН.

З його слів, приблизно по 150 маршрутах у Києві закінчилися договори, конкурс не проводився більше року. Наступний конкурс, ймовірно, може відбутися у вересні цього року.

"На конкурс будуть виставлені пакети маршрутів (по 4-5 маршрутів)", - зазначив представник перевізників.

З його слів, для того, щоб перемогти в конкурсі, на якому будуть виставлятися не маршрути, а пакети маршрутів, перевізнику необхідно мати 80-90 машин. "Треба 80-90 машин, щоб перевізник мав право для подачі документів на участь в конкурсі. Таким чином, всі ці маршрути буде перехоплювати "Київпастранс", - вважає він.

Липецький наголосив, що така ситуація суперечить антимонопольному законодавству, адже на сьогодні, за його даними, "Київпастранс" займає 100% ринку автобусних перевезень пасажирів в звичайному режимі і близько 30% - в режимі маршрутного таксі. У свою чергу, монополізація ринку може призвести до підвищення цін, які на сьогодні стримує конкуренція.

Водночас він зазначив, що для нормального функціонування, оновлення парку треба підвищувати тарифи на проїзд. "Сьогодні перевізники із задоволенням зробили б 5-6 грн. за проїзд, але не можуть - конкуренція стримує ціни... Монополія небезпечна, при цьому ціни можуть зростати", - сказав він.

Зі слів представника перевізників, для нормального функціонування щорічно треба міняти близько 15% парку, однак при рентабельності 1-2% це неможливо зробити. Він також сказав, що поки що підвищувати ціни ніхто не буде.

"Сьогодні ніхто не ризикне сказати про підвищення тарифів, тому що втратить пасажирів", - сказав він.

Транспорт, логістика: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини