RU

У Києві хочуть знести вісім пам'ятників Леніну

10.11.2008, 11:06

У Києві планують знести 11 пам'ятників більшовикам.

Як передає ТРК "Київ", таким чином, більше десятка монументів, які увічнюють осіб, причетних до організації і здійснення Голодомору і політичних репресій в Україні, найближчим часом можуть демонтувати. Зокрема, це вісім пам'ятників В. Леніну і по одному С. Косіору, В. Чубарю і Ф. Дзержинському. Зникнуть пам'ятники В. Ульянову на вулиці Глибочицькій і Мельникова, С. Косіору у сквері на Артема і Ф. Дзержинському на вул. Красногвардійській.

Нагадаємо, раніше Конгрес Українських Націоналістів звертався до Київської міськдержадміністрації (КМДА) з проханням дозволити демонтаж пам'ятників "тоталітарних часів". Націоналісти пропонували знести пам'ятник В. Леніну на Хрещатику, пам'ятник С. Косіору по вул. Артема, пам'ятник М. Щорсу на перетині бул. Шевченко і вул. Комінтерну і пам'ятник Г. Петровському на Європейській площі.

Також нагадаємо, що Комісія з перейменування вулиць, установки пам'ятних знаків і меморіальних дощок КМДА пропонувала Київраді перейменувати 3 "радянські" вулиці у столиці. Зокрема, пропонується перейменувати вулицю Ілліча в Дарницькому районі - на честь художниці Марії Приймаченко, вулицю Красногвардійську в Дніпровському районі - на честь гетьмана Івана Виговського, вулицю Крупської в Дарницькому районі Києва - на честь композитора Павла Чубинського.

Інші новини столиці >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини