RU

У Києві хочуть провести перепис населення

26.10.2009, 16:59

У найближчому майбутньому київська мерія збирається створити спеціальний відділ, який почне перераховувати жителів столиці. Про це пише газета "Ділова столиця".

За інформацією видання, розроблений чиновниками проект рішення Київради "Про впровадження системи обліку населення у столиці" вже затверджено комісіями з регламенту і правопорядку, а також з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення.

Для збору необхідної інформації влада пропонує використати дані, отримані від різних державних і муніципальних органів, пише газета. Наприклад, ЖЕКи та інші експлуатаційні організації можуть надати інформацію про квартири, що знімаються у Києві, податкова адміністрація - про кількість іногородніх жителів, що одержують зарплату і що платять податки у столиці, відділення фонду загальнодержавного соціального страхування - про іногородніх платників у страхові фонди. У центрі зайнятості є інформація про кількість приїжджих, що перебувають у пошуках роботи, а Головне управління юстиції зобов'яжуть надавати дані про акти цивільної реєстрації, в яких фігурують іногородні жителі. На думку чиновників, всі ці дані разом дозволять визначити реальну кількість населення Києва.

Заповзятість чиновників пояснити досить просто - бюджетна політика щодо Києва залежить саме від кількості його населення. У мерії впевнені, що субвенція має перевищувати, як мінімум, удвічі суму субвенції в цьому році - 1,3 млрд.грн., тому й прагне офіційно довести наявність великої кількості неврахованих жителів, пише газета.

Тим часом, опоненти міської влади стверджують, що спотворити дані буде досить просто, оскільки одні і ті ж громадяни можуть бути підраховані різними структурами одночасно, вказує видання.

За інформацією Держкомстату, у столиці проживає 2,7 млн. людей. Проведені в 2008 році дослідження Інституту соціології НАН України показали, що чисельність населення столиці не перевищує 3,2 млн. осіб.

Нагадаємо, раніше перший заступник мера Києва Денис Басс заявляв, що столичний градоначальник Леонід Черновецький доручив створити Міжвідомчу координаційну раду з обліку чисельності населення міста Києва з метою ефективного використання бюджетних коштів.

Раніше мер Києва заявляв, що у столиці проживає удвічі більше людей, ніж зареєстровано. "І якщо так буде тривати, сюди будуть приїжджати все більше і більше незареєстрованих людей. Вони роблять багато корисного, але, з іншого боку, складають конкуренцію киянам в пошуках роботи і доставляють велике навантаження київським мережам із водопостачання, вивезення сміття...", - вказав він.

До речі, для проведення перепису у столиці необхідно понад 2 млн. гривень. Останній Всеукраїнський перепис населення проводилася 5-14 грудня 2001 року. Тоді у Києві чисельність населення становила 2,6 млн. людей.

Демографічна ситуація: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини