RU

У Києві хочуть продати театр на Подолі, - Кличко

07.07.2011, 13:39
У Києві хочуть продати театр на Подолі, - Кличко - Фото
356b0b45fc8dde41adc458283f1834ff.jpg

У Києві хочуть продати театр на Подолі, - Кличко
Столична влада має намір віддати у приватні руки приміщення Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей і юнацтва по вулиці Межигірська, 2. Про це заявив лідер фракції УДАР в Київраді Віталій Кличко (на фото).

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі фракції, проект рішення про внесення змін до Програми приватизації комунального майна на 2010-2012 роки планується розглянути на засіданні міськради 14 липня.

"Столична влада постійно говорить про розвиток культури і збільшення кількості театрів, декларує підтримку дітей і юнацтва, обіцяє перетворити Київ на культурний центр. Але слова чиновників розходяться з реальними справами. Ми бачимо, що насправді культура у Києві цілеспрямовано знищується, а про підростаюче покоління влада зовсім не турбується", - заявив Кличко.

З його слів, будівлю театру визнано пам'яткою архітектури і занесено до державного реєстру.

"Тобто приватизувати його не можна згідно із законом, оскільки діє мораторій на відчуження об'єктів культури і мораторій на приватизацію об'єктів культурної спадщини. Більш того, приватизація цілої будівлі заборонена Законом України "Про перелік пам'яток культурної спадщини, які не підлягають приватизації". Крім того, театр є цілісним майновим комплексом і розпродавати його по частинах неприпустимо", - заявив політик.

За даними Кличка, головне управління комунальної власності Києва програло суспільству "РА" суд, який зобов'язав внести об'єкт до Програми приватизації.

"У постанові Вищого господарського суду України від 12 травня 2011 року сказано: "У матеріалах справи відсутні докази того, що на момент прийняття судових актів по цій справі будівлю за адресою Київ, вул. Межигірська, 2,... було внесено до переліку пам'яток місцевого значення або до Реєстру". Це означає тільки одне: КМДА просто не подала в суд документи, які б підтверджували статус пам'ятника", - сказав він.

Фракція УДАР вимагатиме зняти це питання з розгляду на пленарному засіданні і створити робочу групу для вивчення ситуації, яка склалася навколо відчуження майна установ культури Києва.

Також депутати будуть ініціювати притягнення до відповідальності посадових осіб КМДА, які не подали в суд документи про історичний статус будівлі дитячого театру, і суддів Вищого господарського суду, які ухвалили таке рішення.

Віталій Кличко: біографія та добірка новин>>>
Робота Київради: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини