RU

У Києві хочуть підняти орендну плату за землю

12.11.2008, 17:39

Збільшити орендну плату за землю від 2 до 40 разів пропонує Київраді міський голова Леонід Черновецький. Відповідний проект рішення з'явився у вівторок на розгляді постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування і архітектури.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі депутатської фракції Блоку Юлії Тимошенко в Київраді, у проекті рішення, який запропонував на розгляд депутатам Л. Черновецький, йдеться про те, що з 1 січня 2009 року орендна плата за землю у Києві має зрости в рази. Зокрема, в 3,33 рази збільшиться плата для користувачів житлового фонду і будівництва, в 2,66 рази - для виробників іграшок і спорттоварів, вдвічі - для речових ринків, втричі - для продуктових ринків, у 8 разів - для постачальників телефонного зв'язку, в 4 рази - для закладів освіти і в 40 разів - для рибного і лісового господарства.

Партійці вважають, що причина, яку наводить у пояснювальній записці до проекту рішення начальник Головного фінансового управління Київської міськдержадміністрації (КМДА) і яка має спонукати депутатів підтримати цю пропозицію Черновецького, - недофінансування бюджету на одну третину (бюджет міста Києва, за інформацією начальника Головного фінансового управління КМДА В. Падалки, за 9 місяців цього року виконано на 64,4%).

Депутати Блоку Юлії Тимошенко у Київраді попереджають команду Л. Черновецького про те, що таке підвищення орендної плати за землю спровокує новий стрибок цін для киян.

Нагадаємо, раніше львівська мерія змінила принцип нормативно-грошової оцінки землі міста. Відповідно до нової оцінки, землі Львова були розділені на 77 зон, а також визначено 359 локальних оцінних чинників (найвищий базовий коефіцієнт - 3,2, а найнижчий - 1,84), на основі яких здійснюватиметься розрахунок нормативно-грошової оцінки землі. Основні чинники, що впливають на зонування Львова, - доступність до центру міста, екологічна якість, рівень інженерно-транспортної інфраструктури і соціально-містобудівна привабливість території.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини