RU

Центр Києва заллють реагентом з оцту найближчим часом

22.01.2013, 11:32
Центр Києва заллють реагентом з оцту найближчим часом - Фото
01e4ca47bf997633a202035c82db599c.jpg
Київська влада підтвердила інформацію про те, що вже цієї зими Київ перейде на нові хімічні антиожеледні реагенти. У КП Київавтодор повідомили, що збираються використовувати реагенти, агресивна дія яких на навколишнє середовище значно менша порівняно з технічною сіллю.

У центральних районах міста планують реалізувати пілотний проект - на дорогах випробують рідкий реагент "Нордвей" на ацетатній основі (ацетати - солі та складні ефіри оцтової кислоти). Як повідомляє прес-служба КМДА, виробником є ​​харківська компанія Аероекс, сировина для реагенту поставляється з Росії та Китаю.

"Його універсальність полягає в тому, що він навіть при температурі до -34 ° С забезпечує танення всіх видів сніжно-льодових відкладень на дорожніх покриттях", - відзначають в міськадміністрації.

Під час реалізації проекту на підставі випробувань фахівці профільного дорожнього науково-дослідного інституту ім.Шульгіна і санепідемслужби Києва нададуть висновки про економічну обгрунтованість використання "Нордвея".

Відзначимо, реагент "Нордвей" вже використовується для боротьби з обмерзанням на злітно-посадочних смугах українських аеропортів. Раніше ЗМІ повідомляли, що вартість реагенту на основі оцту в десять разів  перевущує вартість звичних для київських доріг сумішей із солі та піску. Якщо за тонну технічної солі з доставкою доводиться платити 490 грн., така ж кількість реагенту обійдеться в 4,8 тис. грн. При цьому витрата реагенту більше. Деякі експерти вважають, що рідкий ацетатний "Нордвей" потенційно небезпечний для алергіків і буде псувати взуття та покришки.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини