RU

Італійці їдуть до Києва розбиратися з каштанами на Хрещатику

04.06.2013, 17:47
Італійці їдуть до Києва розбиратися з каштанами на Хрещатику - Фото
У травні на Хрещатику зацвіло лише два м'ясочервоні каштани замість анонсованих 285-ти
На цьому тижні очікується приїзд до Києва представників італійської фірми Vivai Sandro Bruschiу, у якої закуповувалися каштани сорту Бріоті для Хрещатика. Про це стало відомо у вівторок на засіданні тимчасової контрольної комісії Київради з перевірки факту висадки в квітні 2013 року на Хрещатику каштанів кінських звичайних замість каштанів кінських м'ясочервоного Бріоті, передає УНІАН.

В даний час ведуться переговори з італійцями про точну дату приїзду. На сьогоднішньому засіданні зазначалося, що італійська сторона має намір уточнити роль Максима Пєтухова в процесі закупівлі каштанів. Як пояснив гендиректор комунальної корпорації Київзеленбуд Михайло Царенко, Пєтухов є радником в Київзеленбуді на громадських засадах і в даний час продовжує працювати.

"Ми переговори з італійцями не вели по закупівлі каштанів. Мені відомо, що Пєтухов був спостерігачем, і є підтвердження цьому", - сказав Царенко.

На питання членів комісії, як пояснити повідомлення ЗМІ, що Пєтухов давав вказівки, які каштани можна брати для Києва, і що він знав, які каштани привезуть до столиці, Царенко відповів: "Це питання потрібно поставити італійській стороні. Вони будуть найближчим часом давати тут прес-конференцію по ситуації. Але наскільки по паперах відомо, італійці по-іншому це формулювали. Є їх підтвердження з печаткою. Це, не розібравшись, преса пише, і тому виникають чутки".

Комісія вирішила запросити Пєтухова на своє наступне засідання, яке відбудеться наступного тижня.

Директор товариства Професійний садівник (переможця тендеру по заміні зелених насаджень на Хрещатику) Петро Кравець зачитав офіційну відповідь італійської фірми на претензії щодо дерев. У документі сказано, що в разі встановлення вини італійської сторони в тому, що на Хрещатику висадили не м'ясочервоні каштани Бріоті, вони готові передати столиці України 200 дерев мя'сочервоного Бріоті за "символічною ціною" - 1 євро за кожне дерево. Кравець пояснив, що, згідно із законодавством Італії, передавати дерева безкоштовно розсадник не може, тому повинен встановити хоча б мінімальну ціну.

На засіданні також йшлося, що якщо ж буде доведена провина не італійців, замінити каштани має товариство Професійний садівник.

Нагадаємо, в травні з'ясувалося, що з 285 каштанів, висаджених у квітні на Хрещатику, тільки два дерева є анонсованими м'ясочервоними каштанами стійкого до молі і несприятливого середовищі сорти Бріоті. Дві третини дерев виявилися звичайними кінськими каштанами. За результатами перевірки прокуратури було встановлено факти розтрати та привласнення бюджетних коштів в результаті маніпуляцій з каштанами на суму майже 1 млн.грн. Договір на поставку саджанців Бріоті в кінці 2012 року з ТОВ Професійний садівник уклало комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Шевченківського району. Директор київського підприємства, відповідального за тендер на закупівлю дерев, заявив, що підміна каштанів сталася в Італії.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини